Jubileusz kręgu Domowego Kościoła w Golinie

10 lat minęło…

W rejonie I działają kręgi w: Gnieźnie, Wrześni, Słupcy i Golinie. Tutejszy, od początków istnienia, tworzą cztery małżeństwa: Jadwiga i Ambroży Mejer, Grażyna i Jarosław Jędrasiak, Kornelia i Ryszard Pustelnik oraz Anna i Przemysław Wicińscy.

Powstał on we wrześniu 1998 roku. Jego inicjatorem i założycielem był ks. Krzysztof Gąsiorowski – obecnie proboszcz parafii pw. św. Marcina Biskupa w Kamionaczu k. Warty w diecezji włocławskiej. Następnie posługę pełnił ks. Paweł Robak (teraz prefekt parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku – Diecezja Włocławska), ks. Mariusz Graniczny (wikariusz parafii św. Mikołaja w Ujściu, niedaleko Piły). Obecnym moderatotem jest ks. Waldemar Czarnecki.

W tym roku, przypadła 10. rocznica powstania kręgu Domowego Kościoła w Golinie. Z tej okazji, 17 września 2008 r. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej, odbyła się uroczysta Msza św., z udziałem rodzin, zaproszonych gości, wśród których byli: księża, Agnieszka i Mariusz Komoccy – para rejonowa z Gniezna, Zofia i Leszek Trzeszczyńscy – para diecezjalna z Inowrocławia, Dorota i Józef Sikorscy ze Słupcy, Aneta i Karol oraz Marek z Kamionacza. Celebransami Mszy św. byli ks. moderatorzy kręgu Domowego Kościoła oraz wikariusz golińskiej parafii – ks. Henryk Tomczyk. Ta Eucharystia miała uroczystą oprawę. W darze ołtarza rodziny złożyły ampułki.

Po Mszy św., w salce katechetycznej, przy poczęstunku, odbyło się spotkanie wspomnieniowe. Przebiegło ono w miłej i radosnej atmosferze.

Kościół Domowy jest otwarty na nowe pary małżeńskie, które mogą utworzyć kolejny krąg w Golinie.

Ambroży Mejer
Kornelia Topor-Pustelnik
Przemysław Ciesielski
fot. Przemysław Wiciński

Print Friendly, PDF & Email