Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Latem na oazę!

Okres wakacyjny to dla młodzieży oazowej wcale nie „laba”, ale czas najważniejszego przeżycia w ciągu całego roku: rekolekcji oazowych. Trwają one pełnych 15 dni i są sprawdzonym przez dwa miliony osób z różnych krajów sposobem na zamienienie pustyni swej duszy na kwitnącą oazę Ducha.

W naszej diecezji młodzież jedzie na oazę do „mitycznego” ośrodka w Janikowie-Ostrowie. Niepowtarzalny klimat młodości w Panu, żywioł przyjaźni z braćmi i siostrami, czas na poznawanie Jezusa w Biblii, na modlitwie i we wspólnocie. Tego się tam możesz spodziewać. Jan Paweł II był wielkim przyjacielem oaz i często na nich gościł, gdyż sam odżywał pośród młodych hardcore’owych uczniów Chrystusa.

Rekolekcje w Janikowie będą miały miejsce w następujących terminach:

I turnus (27 czerwca po południu- 13 lipca rano): Oaza Nowego Życia stopnia podstawowego (dla młodzieży rozpoczynającej przygodę z Oazą) oraz Oaza Nowego Życia II stopnia;

II turnus (15 lipca po południu – 31 lipca rano): Oaza Nowego Życia I stopnia oraz Oaza Dzieci Bożych.

Na Oazę Dzieci Bożych mogą jechać uczniowie po klasie 5-6 szkoły podstawowej oraz po I klasie gimnazjum. Na Oazę Nowego Życia stopnia podstawowego zapraszamy młodzież po ukończonej II klasie gimnazjum lub nieco starszą. W Oazie NŻ I i II stopnia uczestniczą osoby, które kontynuują swą formację w Oazie. Studentów i młodzież pracującą zapraszamy na rekolekcje ogólnopolskie w Krościenku nad Dunajcem.

Wspólnot oazowych możecie szukać w:

Gnieźnie (par. bł. Radzyma), Słupcy, Witkowie, Kołodziejewie, Złotnikach Kujawskich. Wykluwa się powoli wspólnota w Inowrocławiu. Jeśli jesteś z tych miejscowości, szukaj kontaktu z miejscową wspólnotą. Jeśli masz daleko do naszych wspólnot, nawiąż kontakt bezpośrednio z ks. Markiem Siwką, naszym moderatorem i proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Janikowie-Ostrowie.

Zapraszamy!