Diecezjalny Dzień Wspólnoty w Inowrocławiu

Młodzież oazowa oraz małżonkowie z Domowego Kościoła zgromadzili się 2 września 2012 roku w parafii św. Józefa w Inowrocławiu na Diecezjalnym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Spotkanie rozpoczęło się w inowrocławskich solankach od zawiązania wspólnoty, które poprowadziła para diecezjalna Grażyna i Maciej Radzisz. Po przedstawieniu różnych wspólnot i rejonów oraz towarzyszących im księży Grażyna i Maciej przekazali kilka informacji statystycznych dotyczących małżeńskich wyjazdów na rekolekcje oraz turnusów rekolekcyjnych, które odbyły się w naszej archidiecezji.

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć świadectw z przeżytych rekolekcji. Małżeństwa oraz młodzież, którzy w wakacje przeżywali rekolekcje oazowe opowiedzieli o tym, co Chrystus zmienił w nich i jak mogli doświadczyć obecności Boga w swoim życiu. Wszyscy zgodnie chwalili Pana za wszystko, co się w tym świętym rekolekcyjnym czasie wydarzyło.

Ważnym elementem Dnia Wspólnoty był czas dla rodziny, który został wykorzystany do zwiedzania uroczego Parku Solankowego i odwiedzenia Tężni Inowrocławskich. Następnie uczestnicy zebrali się w kościele św. Józefa, gdzie po nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego poprowadzonym przez Agnieszkę i Mariusza Komockich cała wspólnota uczestniczyła w Eucharystii, której przewodniczył ks. biskup Bogdan Wojtuś.

W czasie Eucharystii małżeństwa, które obchodziły okrągłą rocznicę ślubu odnowiły przyrzeczenia małżeńskie, a na koniec nastąpiło przekazanie posługi pary rejonowej rejonu II, którą od Danuty i Krzysztofa Świtajów przejmują Dorota i Jacek Skowrońscy.

Na koniec nie mogło zabraknąć agapy w salce parafialnej. W czasie wspólnego biesiadowania można było zauważyć, jak wiele mamy sobie do powiedzenia i jak ważne jest dla wszystkich wspólne spotkanie.

W dniu wspólnoty uczestniczyło prawie 200 osób z całej archidiecezji. Razem z młodzieżą i rodzinami w spotkaniu brali udział również księża moderatorzy posługujący w Ruchu Światło-Życie.

Print Friendly, PDF & Email