Dzień Wspólnoty OŻK w Gnieźnie

Oazowicze odbywający rekolekcje w I turnusie spotkali się w Gnieźnie przy grobie św. Wojciecha, aby obchodzić Dzień Wspólnoty. W spotkaniu wzięło udział ok. 140 osób: z Oazy Nowego Życia I° w Janikowie, Oazy Rodzin II° w Zamku Bierzgłowskim oraz Oazy Rodzin II° w Rościnnie.

Po zawiązaniu wspólnoty i przedstawieniu grup rekolekcyjnych rozpoczęła się Msza święta w bazylice prymasowskiej. Mszy świętej przewodniczył ks. biskup Bogdan Wojtuś. W czasie homilii ks. biskup w szczególny sposób zwrócił uwagę na potrzebę dawania świadectwa przez rodziny, zwłaszcza wtedy, gdy w społeczeństwie pojawiają się różne tendencje dążące do deprecjonowania wspólnoty rodzinnej.

Po Mszy świętej w katedrze prymasowskiej rozpoczęła się Godzina Świadectw. Warto podkreślić, że świadectw mogli wysłuchać nie tylko uczestnicy Oazy Wielkiej, ale również wielu turystów zwiedzających w tym czasie bazylikę.

Następnie wszyscy udali się do gnieźnieńskiego seminarium duchownego, gdzie oprócz agapy odbyło się również Nabożeństwo Odpowiedzialności i Misji. Nabożeństwu przewodniczył ks. Waldemar Myka, który jasno i czytelnie przypomniał, że Krucjata Wyzwolenia Człowieka należy do charyzmatu Ruchu Świało-Życie i nie można funkcjonować tylko „na pół gwizdka”, mamy być świadkami w sposób całościowy, a Krucjata może nam w tym pomóc.

Organizatorzy Dnia Wspólnoty wyrazili nadzieję, że nie było to ostatnie takie spotkanie i Oaza Wielka w Gnieźnie stanie się rekolekcyjną tradycją w kolejnych latach.

Jacek Skowroński

Print Friendly, PDF & Email