Spotkanie opłatkowe w Inowrocławiu

13 stycznia 2013, w Święto Chrztu Pańskiego odbyło się spotkanie opłatkowe rejonu III Domowego Kościoła. Rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą świętą w kościele p.w. św. Królowej Jadwigi pod przewodnictwem księży moderatorów nowych pilotowanych kręgów: ks. Wojciecha Orzechowskiego i ks. Sławomira Jesse.

W kazaniu ks. Sławek przypomniał nam o istocie chrztu św., o darze dziecięctwa Bożego. Bardzo mocno odniósł się do godności bycia chrześcijaninem. Po Mszy św. zostaliśmy zaproszeni do szkoły katolickiej na agapę. Dzielenie się jednym dużym opłatkiem było bardzo wymowne. Cała wspólnota, wszyscy po kolei odłamali kawałek białego chleba i przyjmowali życzenia i błogosławieństwo Boże od księdza Wojciecha.

Ks. proboszcz kanonik Maciej Lisiecki przekazał nam życzenia oraz wyraził radość, że wspólnota Domowego Kościoła jest w parafii i włącza się w jej życie. Stanisław Nijak, nestor naszej wspólnoty mówił jak 30 lat temu z żoną Krystyną jeździli na kręgi do Łabiszyna, Żnina, Bydgoszczy. Wspólnym rozmowom nie było końca.

Ważną osobą, która nawiedziła naszą wspólnotę był Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci dostały paczki od św. Mikołaja.

Ostatnim ważnym punktem tego spotkania było wyjście pod dom Leszka i Eli, by połączyć się z chorym Leszkiem światełkiem miłości i zaśpiewać wspólnie kolędy. To spotkanie było wzruszające i bardzo ważne dla Leszka, któremu w tym trudnym czasie choroby potrzeba bliskości wspólnoty.

Maria Lewandowska

Print Friendly, PDF & Email