Świadectwo z rekolekcji ewangelizacyjnych

W dniach 20-25 sierpnia trzech chłopaków z oazy młodzieżowej w Gnieźnie wzięło udział w rekolekcjach ewangelizacyjnych w Nowym Kawkowie (diec. warmińska). Oto świadectwo jednego z nich.

W  drugiej połowie sierpnia bieżącego roku miały miejsce rekolekcje ewangelizacyjne w Nowym Kawkowie – małej, ale urokliwej miejscowości na Mazurach. Uczestniczyło w nich kilkanaścioro chłopców i dziewcząt w różnym wieku oraz kilkadziesiąt osób dorosłych. Był to czas modlitwy i głębszego zamyślenia, choć nie zabrakło tu również czasu na dobrą zabawę i odpoczynek. Podczas spotkań modlitewnych poruszano temat ostatniej encykliki papieskiej, były rozważane ważne tematy dotyczące m.in. wiary oraz dobra i zła. Każdego dnia uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, odmawialiśmy Jutrznię, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory. Oprócz prowadzącego rekolekcje księdza spotykaliśmy się również z kilkoma klerykami, którzy wspierali rekolekcjonistę i pomagali nam w codziennych zadaniach.

Oprócz przeżyć duchowych wyjazd dostarczył nam również innych niezapomnianych wrażeń. Z nowo poznanymi ludźmi świetnie bawiliśmy się, rozgrywając mecze piłki nożnej czy siatkowej. Graliśmy na gitarze, oglądaliśmy ciekawe filmy, godzinami ze sobą rozmawialiśmy. Mamy więc za sobą dobry czas dla ducha i ciała.

Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tych rekolekcjach!

Jakub

nowe_kawkowo_1

Print Friendly, PDF & Email