Droga Krzyżowa w Pakości

Oazowicze z całej diecezji przyjechali w niedzielę 16 marca 2014 do Pakości, aby uczestniczyć we Mszy świętej i odprawić Drogę Krzyżową w Kalwarii Pakoskiej. Razem z nami w spotkaniu uczestniczył ks. biskup Krzysztof Wętkowski, który przewodniczył Eucharystii, wygłosił homilię, a później wziął udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Mszę św. koncelebrowali: ks. Marek Siwka – moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, ks. Tomasz Krawczyk – moderator diecezjalny Domowego Kościoła, ks. Paweł Kowalski – moderator jednego z kręgów Domowego Kościoła w Inowrocławiu.

W czasie homilii ks. biskup nawiązał do tegorocznego tematu formacyjnego Ruchu Światło-Życie, który brzmi „Narodzić się na nowo”. Zwrócił uwagę, że Wielki Post jest również wezwaniem do narodzenia się na nowo i do wyjścia jak Abraham z ziemi rodzinnej, czyli do zmiany swoich przyzwyczajeń, wyjścia z ograniczeń. Trzeba wstać i pójść za Jezusem, dać się poprowadzić zupełnie inną drogą, niż sobie planowaliśmy, aby wziąć udział w trudach i przeciwnościach dla Ewangelii.

W czasie drogi krzyżowej na ścieżkach Kalwarii Pakoskiej członkowie Ruchu Światło-Życie wsłuchiwali się w słowa bł. Jana Pawła II i rozważali jego drogę do świętości, przygotowując się w ten sposób do zbliżającej się kanonizacji wielkiego Papieża.

Po nabożeństwie wszyscy spotkali się na agapie w gościnnym refektarzu ojców franciszkanów, gdzie mogli rozgrzać się gorącą herbatą i ciepłym słowem.

Print Friendly, PDF & Email