Oaza Rodzin III st. w Gnieźnie

Pokochać Kościół jak swoją własną matkę, to zarówno wyzwanie, jak i katolicki sposób trwania we wspólnocie. „Ecclesia Mater – Mater Ecclesiae” – pod takim hasłem, w dniach 28.06-12.07.2015, odbyły się piętnastodniowe rekolekcje formacyjne Ruchu Światło-Życie. Korzystając z gościnnych progów parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego i otwartego serca ks. proboszcza Andrzeja Szczęsnego, można było przepięknie przeżyć czas duchowego odrodzenia.

Para moderatorska, Danuta i Krzysztof Świtaj oraz 11 małżeństw wraz ze swoimi dziećmi, poddane kierownictwu Opatrzności Bożej i duchowemu prowadzeniu ks. Huberta Wiśniewskiego, przeżyło Oazę III stopnia w grodzie św. Wojciecha. Codzienne pielgrzymowanie do kościołów stacyjnych, spotkania z różnymi ruchami chrześcijańskimi, wspólnotami i osobami różnych stanów, które odkryły swoje miejsce w Kościele i w świecie, pozwoliły popatrzeć na  Kościół będący wspólnotą wspólnot.

Stajemy zatem z wdzięcznością w sercu za to, że Pan Bóg pozwolił nam się pięknie różnić i w ten sposób tworzyć jedno ciało, którego głową jest Jezus Chrystus.

Print Friendly, PDF & Email