Rekolekcje ewangelizacyjne dla gimnazjalistów

W dniach od 23 do 28 lutego 2015 w oazowym diecezjalnym ośrodku rekolekcyjnym znajdującym się w Janikowie młodzież gimnazjalna przeżywała swoje rekolekcje ewangelizacyjne. Zarówno organizatorem, jak i prowadzącym był ks. Jarosław Wesołowski, moderator inowrocławskiej wspólnoty młodzieżowej, z której przyjechali również animatorzy. Uczestnicy przybyli z takich miast jak Barcin, Inowrocław, Trzemeszno oraz Gniezno.

Każdy dzień rekolekcji skupiał się wokół poszczególnych postaci ewangelicznych. Pierwszego dnia rekolekcji Bóg pokazuje jak bardzo kocha każdego z nas i się opiekuje nami nieustannie. Dowiadujemy się, że musimy się narodzić na nowo z Ducha Bożego, dlatego konieczna jest do tego otwartość na Ducha Świętego. Drugiego dnia uświadamiamy sobie, że prawdziwa i pełna więź z Jezusem jest możliwa wtedy, gdy staniemy w prawdzie przed sobą i przed Nim samym. Dzień trzeci sprowadza nas do sakramentu pokuty i pojednania. Bóg szuka w człowieku tego, co jest dobre, nikogo nie potępia. On chce spotkać się z każdym z nas osobno byśmy odbudowali i pogłębili z Nim więź. Jezus nigdy nie potępia człowieka, lecz grzech, na przykładzie jawnogrzesznicy pokazuje nam, że słowa, które do niej kieruje napisane na piasku przeznaczone są tylko i wyłącznie dla niej. Tak samo do nas Jezus kieruje swe słowa, nie do tłumu, On mówi do każdego z Nas. Te słowa możemy znaleźć w bardzo prosty sposób, wystarczy sięgnąć po Pismo Święte.  Wyparcie się bożków oraz przyjęcie Jezusa, jako Pana i Zbawiciela to główny cel czwartego dnia rekolekcji. Piąty i zarazem ostatni dzień sprowadza do najpełniejszego spotkania każdego z nas z Bogiem, czyli Eucharystii. Dobry Pasterz oddaje swoje życie za owce, a one bezgranicznie Mu ufają. On zna każdą z imienia.

Wielu przybyłych w tym i ja przyjechało na te rekolekcje z różnego rodzaju obojętnością, niechęcią. Z Kolei każdy wyjechał z nowym doświadczeniem Boga!

Nie bój się iść za Jezusem, powiedz Mu TAK! Zaufaj Mu w pełni, a „kto wie, co się wtedy zdarzy”. Odwagi!

Natalia

rek-ewangelizacyjne

Print Friendly, PDF & Email