Rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw

W dniach od 17 do 19 kwietnia 2015 w Inowrocławiu w szkole katolickiej przy parafii św. Królowej Jadwigi odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw. Brało w nich udział 18 par z rejonu  inowrocławskiego i 2 małżeństwa z podbydgoskiej Brzozy. Rekolekcje prowadzili ksiądz Piotr Wencel oraz Ewa i Janusz Nowaccy z zaprzyjaźnionej diecezji bydgoskiej.

Na rekolekcjach małżonkowie poznawali cztery prawa życia duchowego, rozszyfrowali też pojęcia „Nowa Kultura” i „Nowy Człowiek”. Najwięcej pozytywnych emocji przyniosła praca w kręgach. Otwartość małżonków, ich świadectwo wiary i życia były bogactwem tych rekolekcji. O oprawę muzyczną rekolekcji zadbali Kasia i Jacek z Emilią i Łukaszem.

Dwudziestką  dzieci opiekowała się diakonia wychowawcza ze wspaniałą Agnieszką na czele. Dzieci lepiły figurki z masy solnej, rysowały drogi samochodowe, wykonywały też wspaniałe koty z tektury.

To był dobry czas dla rodzin – przeżyły wspaniale trzy dni z Bogiem, wspólnota bardziej się poznała i zawiązały się więźni przyjaźni przede wszystkim z Jezusem, ale również między małżeństwami.

img_3395

Print Friendly, PDF & Email