Powakacyjny Dzień Wspólnoty za nami

Skoro przeżywamy rok formacyjny pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”, to czy Powakacyjny Dzień Wspólnoty mógłby odbyć się w innym miejscu, niż kościół pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu? Przecież to jest jedyna świątynia w archidiecezji gnieźnieńskiej, której wezwanie jest związane z Bożym miłosierdziem. Nie mogło nas tam zabraknąć.

Spotkaliśmy się zatem w tym szczególnym miejscu w sobotę 3 września 2016, aby wspólnie dziękować za wszystkie owoce rekolekcji wakacyjnych oraz prosić Pana o błogosławieństwo na cały nowy rok pracy w naszych wspólnotach i kręgach. To była nie tylko inauguracja nowego roku formacyjnego, ale – jak przekazał nam proboszcz ks. Paweł Kowalski – również inauguracja nowo wybudowanej sali parafialnej, w której po Eucharystii mogliśmy spotkać się z innymi oazowiczami.

Dzień Wspólnoty rozpoczął się od zawiązania wspólnoty, przedstawienia wspólnot i rejonów, a następnie mogliśmy wysłuchać budujących świadectw z rekolekcji wakacyjnych. Pan Bóg nie żałował swojej łaski! Następnie rozpoczęła się Eucharystia, którą koncelebrowali moderatorzy oazowi z całej diecezji: ks. Marek Siwka, ks. Tomasz Krawczyk, ks. Michał Sołomieniuk, ks. Piotr Kotowski, ks. Hubert Wiśniewski i ks. Paweł Kowalski. Tradycyjnie w czasie mszy świętej małżeństwa obchodzące okrągłe rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa odnowiły swoje przyrzeczenia małżeńskie.

Dorota i Jacek Skowrońscy

Print Friendly, PDF & Email