Adoracja Najświętszego Sakramentu

W rejonie inowrocławskim w każdy drugi czwartek miesiąca o godzinie 2000 wspólnota Domowego Kościoła oraz inni członkowie Ruchu Światło-Życie spotykają się na adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele pw. św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu.

Również 12 października adorowaliśmy naszego Pana i Zbawiciela. Jak zwykle czuwanie prowadzone przez Diakonię Modlitwy miało formę kierowanego Namiotu Spotkania. Tym razem odkrywaliśmy pokorną postawę służby na podstawie wydarzeń na weselu w Kanie Galilejskiej (J 2, 1-11). Krótkie rozważania oparte na fragmencie ewangelii przeplatane były chwilami ciszy, by każdy z nas mógł otworzyć Jezusowi swoje serce, usłyszeć jego Słowo i doświadczyć dotknięcia Miłości. W czasie adoracji nie zabrakło również pieśni uwielbienia, które pomagają wyrazić wdzięczność za każde doświadczenie w życiu. Wielu z nas korzysta w tym czasie z sakramentu pojednania.

Przez ręce Maryi w dziesiątce różańca co miesiąc zanosimy Jezusowi wszystko to, czym żyjemy – radości i troski, dziękujemy, przepraszamy i prosimy w zebranych intencjach. Po wyjątkowym indywidualnym błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem mieliśmy możliwość przyjęcia Komunii Świętej.  Modlitewne spotkanie zwyczajowo zakończyło się o 21.00 Apelem Jasnogórskim oraz odśpiewaniem w kręgu pieśni „Zjednoczeni w Duchu”.

Diakonia Modlitwy z ks. Bartłomiejem Blatem serdecznie zaprasza na spotkanie z Bogiem twarzą w twarz, przede wszystkim po to, by napełniać się Miłością i nieść ją do swoich rodzin i środowisk. Już dziś zapraszamy na wyjątkową styczniową adorację w Rościnnie połączoną z balem karnawałowym „Zbliżyć się do siebie w tańcu i w różańcu”, która odbędzie się w dniach 20-21 stycznia 2018. Szczegóły wkrótce. Wszystkie intencje modlitewne przesłane na adres mailowy: dk.inowroclaw@gmail.com zostaną przedstawione na comiesięcznej adoracji oraz włączone w modlitwę indywidualną członków Diakonii Modlitwy.

Print Friendly, PDF & Email