Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych

Przedstawiciele diakonii działających w diecezjach spotykają się dwa razy w roku na Dniu Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych, aby wspólnie się pomodlić, podzielić doświadczeniami i próbować rozpoznawać przestrzenie dla dalszej posługi w diecezji. Takie spotkanie w ramach filii pelplińskiej odbyło się 18 listopada 2017 r. w naszej diecezji. Spotkaliśmy się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu niedaleko Inowrocławia, gdzie zjechało ok. 100 uczestników z diecezji gdańskiej, elbląskiej, warmińskiej, pelplińskiej, bydgoskiej, toruńskiej oraz oczywiście gnieźnieńskiej.

W czasie DWDD mogliśmy wysłuchać konferencji ks. Zenona Pipki dotyczącej wymagań życia wewnętrznego i wspólnotowego diakonii na podstawie dokumentu „Charyzmat i duchowość Ruchu Światło-Życie”. Nie zabrakło także czasu na namiot spotkania i Eucharystię w zabytkowym kościele w Kościelcu, w którym kiedyś ministrantem był ś.p. ksiądz kardynał Józef Glemp. Po smacznym obiedzie nadszedł czas na spotkania w grupach, po których podzieliliśmy się informacjami z diecezji dotyczącymi przeżywania 30 rocznicy śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Spotkanie zakończyły wspólne nieszpory.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zatroszczyli się o dobre przygotowanie i przeprowadzenie tego spotkania. Bardzo się cieszymy, że znalazła się spora grupa osób, które zaangażowały się w przygotowanie posiłków, obsługę recepcji, wspaniałą oprawę muzyczną spotkania, przygotowanie materiałów i troskę o wszystkich uczestników. To był najlepszy przykład realizacji tematu DWDD, który brzmiał „Pragnę służyć”.

Dorota i Jacek Skowrońscy

Print Friendly, PDF & Email