Dzień wspólnoty w Chodzieży

Nasze adwentowe spotkanie rozpoczęliśmy od aktywnego udziału w parafialnej Mszy Świętej. Dodatkowym bogactwem były trwające w tym czasie rekolekcje parafialne, podczas których kazanie wygłosił moderator diecezjalny Domowego Kościoła ks. Sławomir Rachwalski. Zachęcał nas, abyśmy w radości oczekiwali na przyjście Pana. Po Eucharystii, przed Najświętszym Sakramentem mieliśmy czas na indywidualną modlitwę i chwilę skupienia.

Kolejna część odbyła się w domu parafialnym. Tam wysłuchaliśmy konferencji moderatora rejonowego ks. Kamila Jadczaka, który przedstawił Niepokalaną jako wzór nowego człowieka, jako Tę, która nieustannie była wsłuchana w Słowo Boże. Treści zawarte w kazaniu i konferencji oraz własne doświadczenie i przeżywanie duchowości  maryjnej, były tematem przewodnim spotkań w małych grupach. W tym czasie dzieci pod opieką młodzieży spędzały czas w gościnnych progach przedszkola im. św. Jana Bosko. Po bogatej strawie dla ducha znalazło się coś dla ciała. Ogromną radością była tak liczna obecność rodzin z Domowego Kościoła. Na adwentowy dzień wspólnoty rejonu chodzieskiego przybyli przedstawiciele wszystkich kręgów, również pilotowanych.

Bardzo dziękujemy za wspólne przeżycie tego dobrego, Bożego czasu, a także za podjęcie przydzielonych posług. Do zobaczenia w przyszłym roku na spotkaniu opłatkowym 7 stycznia 2018 r. w parafii Nawiedzenia NMP w Chodzieży.

Lidka i Wojtek

Print Friendly, PDF & Email