Dzień Wspólnoty w Inowrocławiu

Rejon inowrocławski przeżywał dzień wspólnoty 10 grudnia 2017 w parafii pw. św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu. Tematem tego dnia była Niepokalana jako wzór nowego człowieka.

Młodzież, oaza dorosłych oraz małżeństwa z Domowego Kościoła spotkały się w Szkole Katolickiej przy parafii pw. św. Królowej Jadwigi. Dzieci miały zapewnioną opiekę przez diakonię wychowawczą.

Rozpoczęliśmy od zapalenie świecy i zawiązania wspólnoty. Moderator rejonowy, ks. Bartłomiej Blat wygłosił konferencję związaną z tematem dnia. Wysłuchaliśmy bardzo poruszającego świadectwa Juliusza o Maryi w jego życiu od nawrócenia w Licheniu przez nocne pielgrzymki do Matki Bolesnej aż do pokornego przyjęcia posługi pary rejonowej. Mówił on o życiu z różańcem na palcu i o dotknięciu przez Maryję poprzez uzdrowienie.

Następnym punktem dnia wspólnoty były spotkania uczestników w czterech grupach. Każdy z nas mógł podzielić się swoją relacją z Matką Bożą. Namiot spotkania dopełnił spotkanie w grupie.

O godzinie 17.00 rozpoczęła się Eucharystia, podczas której kazanie wygłosił moderator oazy młodzieżowej ks. Krzysztof Kubaszewski. Jeden z naszych braci ofiarował w procesji z darami deklarację KWC, a na zakończenie Mszy Św. trzy małżeństwa zadeklarowały chęć włączenia się do Domowego Kościoła i formowania się według jego zasad. Na znak przynależności do wspólnoty przyjęły z rąk ks. Bartłomieja zapalone świece.

Na zakończenie wszyscy udali się na agapę. To był dobry czas spędzony we wspólnocie wraz z Niepokalaną i Jezusem.

Print Friendly, PDF & Email