ORAR I stopnia w Gnieźnie

Swoje rekolekcje przeżywaliśmy w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie, w niezwykłym miejscu u stóp Katedry Gnieźnieńskiej. Oaza liczyła 72 uczestników: 19 małżeństw z 24 dziećmi z ks. Krzysztofem Pecyną i klerykiem Jackiem oraz z diakonią wychowawczą i muzyczną. Najmłodszy uczestnik miał 7 miesięcy, a najstarszy 76 lat. Uczestnicy przyjechali z 13 diecezji: łowickiej, gliwickiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, gnieźnieńskiej, łódzkiej, siedleckiej, zielonogórsko-gorzowskiej, wrocławskiej, warszawskiej, pelplińskiej, bydgoskiej, krakowskiej, a nawet jedna rodzina z Austrii (a dokładniej z Wiednia).

Tematami naszej oazy były ważne treści: Światło- Życie, Nowy Człowiek, Nowa Wspólnota, Nowa Kultura. Dodatkowym darem dla małżonków był dialog małżeński, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, adoracja wspólnotowa jak i małżeńska Najświętszego Sakramentu oraz konferencja i świadectwa o Krucjacie Wyzwolenia Człowieka. Cieszymy się niezmiernie, gdyż 7 osób podjęło wezwanie Ojca Franciszka Blachnickiego, by być szczególnym nowym człowiekiem o nowym sercu i przystąpiło do Krucjaty, czyli dobrowolne wyrzekło się picia, kupowania i częstowania alkoholem w celu ratowania narodu polskiego od zniewoleń, a zwłaszcza od alkoholizmu.

Czas rekolekcji był czasem szczególnym dla ducha i ciała. Mieszkaliśmy w pokojach wokół kaplicy, w sąsiedztwie najważniejszej osoby – Pana Jezusa, z którym mogliśmy się spotykać w każdej wolnej chwili w dzień i nocy. Jeden dzień z rekolekcji przeznaczony był na przeżywanie wspólnoty z innymi grupami rekolekcyjnymi w ramach Oazy Wielkiej. Na dzień wspólnoty do Gniezna przyjechali członkowie Oazy Rodzin I stopnia z Rościnna , Oazy Nowego Życia I stopnia z Janikowa oraz my, uczestnicy Oazy Rekolekcyjnej Animatorów Rodzin I stopnia. Msza św. w gnieźnieńskiej katedrze pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski była szczególnym radosnym przeżyciem dla każdego z nas.

Dziękujemy Dobremu Bogu za święty czas rekolekcji.

Print Friendly, PDF & Email