Podsumowanie rocznej pracy w rejonie inowrocławskim

Rok pracy formacyjnej pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec” się kończy, a już za dwa tygodnie wyruszamy na rekolekcje z nowym hasłem „Sługa Niepokalanej”. Jedno się kończy, drugie się zaczyna.

Z radością dziękowaliśmy dobremu Bogu za ten dobry rok dla rejonu. Eucharystię w kościele pw. św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu sprawował moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Marek Siwka oraz moderator rejonowy Domowego Kościoła ks. Bartłomiej Blat. Ksiądz Marek w kazaniu nawiązał do przeżywanej w tym dniu Uroczystości Przenajświętszej Trójcy. Ponadto każdy z nas ma zdać sobie sprawę, co zrobił w tym roku dla Ruchu, co zrobił dla innych. Kaznodzieja zauważył, że Bóg nas potrzebuje, chce być w nas i przez nas działać, ale pozostaje pytanie, czy pozwolimy by przez nas Bóg zmieniał świat?

Po Eucharystii para rejonowa Agata i Robert podziękowali wszystkim za trwanie w Ruchu, a szczególnie zaangażowanym w poszczególne diakonie: muzyczną, modlitwy, słowa i liturgiczną. Nie zabrakło wspólnego zdjęcia. Następnym punktem programu było spotkanie w ogrodzie Agnieszki i Juliusza z ogniskiem, kiełbaskami, sałatkami i ciastem. Pogoda dopisała i był to dobry czas na rozmowy, zabawy i zawiązywanie przyjaźni.

Maria

Print Friendly, PDF & Email