Rejonowy Dzień Wspólnoty w Inowrocławiu

22 października 2017 r. w szkole katolickiej przy kościele p.w. św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie rejonu inowrocławskiego, w którym uczestniczyły: Oaza Młodzieżowa działająca przy parafii p.w. Zwiastowania NMP wraz ze swoim moderatorem ks. Krzysztofem Kubaszewskim, Oaza Dorosłych z parafii p.w. Chrystusa Miłosiernego oraz małżonkowie z Domowego Kościoła.

Wydarzenie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty oraz krótką katechezą wygłoszoną przez księdza Bartłomieja Blata dotyczącą Chrystusa Sługi. Ksiądz zauważył, że niechęć do służby to cecha złego ducha, który zbuntował się przeciwko Bogu. A my, żeby dobrze służyć musimy być zjednoczeni z Bogiem Ojcem, tak jak Chrystus.

Pięknym punktem programu było wysłuchanie trzech świadectw: Eleonory Gwardzik, która wraz z mężem Romanem uczestniczyła w rekolekcjach w Krościenku w 1974 roku poznając Ojca Franciszka Blachnickiego, a później siostrę Jadwigę Skudro; Adama i Ani Wesołków, którzy przedstawili czas tworzenia się kręgów w Inowrocławiu i radość służby w małżeństwie, rodzinie i we wspólnocie; Marty Batkowskiej z oazy młodzieżowej, która mówiła o przeżyciu we wrześniu oazy w Krościenku i o radości oddania swoich problemów Jezusowi.

Kolejnym punktem programu były spotkania w grupach, podczas których zastanawialiśmy się nad owocami rekolekcji w naszym życiu i postawą służby. Następnie przeżywaliśmy Namiot Spotkania, po którym udaliśmy się do kościoła, aby uczestniczyć we wspólnej Eucharystii. Mszy Świętej przewodniczył ks. Bartłomiej Blat, a kazanie wygłosił ks. Marek Siwka, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. Świętowanie Dnia Wspólnoty zakończyliśmy Agapą.

Print Friendly, PDF & Email