Rejonowy Dzień Wspólnoty w rejonie inowrocławskim

18 lutego 2017 r. Domowy Kościół w Inowrocławiu przeżywał dzień wspólnoty poświęcony 30 rocznicy śmierci ks. Franciszka Blachnickiego. Spotkaliśmy się w szkole katolickiej przy parafii św. Królowej Jadwigi. Przy kawie obejrzeliśmy wspólnie film pt. „Odważny wiarą” o życiu i działalności ojca Franciszka. Niektórzy oglądali go kolejny już raz, ale większość po raz pierwszy. Postać ojca Franciszka zawsze zachwyca i zadziwia, a przede wszystkim mobilizuje do spojrzenia na siebie jako oazowicza oraz pogłębiania wiedzy o charyzmatach Ruchu Światło-Życie. Po emisji filmu spontaniczne podzieliliśmy się refleksjami i uwagami na temat dzieła ks. Franciszka.

Następnie zaplanowana była Eucharystia sprawowana przez moderatora rejonowego ks. Bartłomieja Blata i ks. Adama Melera. W kazaniu ks. Bartek zauważył, że jeśli 30 lat temu ks. Franciszek odszedł do Pana, a Ruch ciągle trwa, to jest znak, że jest to dzieło nie tylko ludzkie, ale przede wszystkim Boże. Przyjąć słowo i uczynić go swoim życiem to sens naszego ruchu. Ksiądz Bartek postawił nam pytania: Czy chcemy, by Jezus nasze życie powywracał do góry nogami? Czy rzeczywiście chcemy iść za Chrystusem? Wybór Jezusa musimy potwierdzać ciągle w swoim życiu, a życie zamienić na wędrówkę z Jezusem. Oaza jest owocna, gdy jest wiernie przestrzegany charyzmat ruchu. Nie możemy nic zmieniać! Na koniec kazania pytanie do nas: czy tą drogą pójdziemy?

Po Eucharystii oczywiście spotkaliśmy się przy stole, na którym była kawa, herbata, ciasto i kanapki, a przede wszystkim rozmowy: plany, wspomnienia i marzenia.

Print Friendly, PDF & Email