Rekolekcje tematyczne

W ośrodku rekolekcyjnym Stowarzyszenia Misji Afrykańskich w Piwnicznej-Zdroju odbyły się tematyczne rekolekcje dla małżeństw należących do Domowego Kościoła. Uczestniczyło w nich 13 par, z których 5 przyjechało z archidiecezji gnieźnieńskiej.

Moderatorem rekolekcji był ks. kan. Franciszek Jabłoński, a parą prowadzącą Mariola i Dariusz Kornetowie. Głównym tematem rekolekcji były zasady Domowego Kościoła, które omawiane były w świetle ośmiu błogosławieństw. Rozmowom, medytacjom i modlitwom towarzyszyły postaci patronów małżeństw – Zelii i Ludwika Martin oraz Marii i Ludwika Quattrocchi. Relikwie Quattrocchi przez cały czas spotkania peregrynowały po pokojach, w których mieszkali uczestnicy rekolekcji.

Każdego dnia małżonkowie uczestniczyli w Mszy św., słuchali konferencji o błogosławieństwach i teologii małżeństwa i rodziny oraz brali udział w różnych formach modlitw wieczornych: adoracji Najświętszego Sakramentu, nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, modlitwie wstawienniczej oraz Drodze Krzyżowej. Największym przeżyciem była dla małżonków wspólnotowa adoracja Najświętszego Sakramentu w nocnej ciszy.

Dzięki diakoni wychowawczej uczestnicy rekolekcji mogli w skupieniu przeżyć namiot spotkania, jutrznię, konferencję i spotkanie w grupach. W czasie rekolekcji miało miejsce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych nad potokiem oraz przyrzeczeń małżeńskich. Nie zabrakło spotkania z misjonarzem oraz wykładu misjologicznego. Każdego dnia pod wieczór miały miejsce pogodne wieczory z tańcami, śpiewem i konkursami. Był także czas na zwiedzanie pięknych okolic.

Print Friendly, PDF & Email