Spływ kajakowy

W tym roku w dniach 16-17 czerwca już po raz czwarty odbył się spływ kajakowy, tym razem pod hasłem „Boża Radość jak rzeka”. W spływie wzięło udział 31 osób, w tym spora gromadka dzieci, a opiekę duchową pełnił ks. Dariusz Żochowski.

Podczas dwudniowego wypadu podziwialiśmy urokliwe zakątki Drwęcy. Naszą wyprawę  w kajaku rozpoczęliśmy w stanicy wodnej w Golubiu-Dobrzyniu, skąd płynęliśmy jak się okazało niezwykle krętą rzeką do Elgiszewa, gdzie mieliśmy nocleg. Następnego dnia celem naszej wyprawy było dopłynięcie Drwęcą do Krobi. Mimo, iż prognoza pogody nie zapowiadała się ciekawie, zostaliśmy mile zaskoczeni i podczas prawie całego spływu mieliśmy piękną słoneczną pogodę, wprost wymarzoną na pływanie – i jak tu nie ufać w opiekę naszych Aniołów Stróżów. Piszę prawie, ponieważ pod koniec pierwszego dnia przeżyliśmy (szczęśliwie krótkie) załamanie pogody z całkiem niezłą ulewą i burzą. Wiosłując rozkoszowaliśmy się widokami przyrody, gdyż w znacznej części przepływaliśmy  przez teren rezerwatu przyrody. Z każdą godziną nabieraliśmy wprawy w radzeniu sobie z przeszkodami takimi jak powalone drzewa, wystające konary czy wąskie przesmyki. Dla zachowania równowagi między ciałem i duchem wielbiliśmy Boga podczas Eucharystii sprawowanych przez ks. Darka, a nasze radosne serca także podczas pływania zwrócone były ku Bogu. Ciepły wieczór pozwolił nam spędzić czas przy ognisku i śpiewach.

To był pięknie przeżyty czas wypoczynku, podczas którego czuliśmy się niezwykle wdzięczni Panu Bogu za to, że dał nam tak wiele okazji do bliższego poznania się wzajemnie  i uwielbiania Stwórcy  w pięknie natury. Chwała Panu!

Agata i Robert

Print Friendly, PDF & Email