Dzień Wspólnoty w Wągrowcu

Mszą świętą o godzinie 1230 w III Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczęliśmy Rejonowy Dzień Wspólnoty. Tym razem Eucharystię przeżywaliśmy wraz ze wspólnotą parafialną w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu. Najświętszą Ofiarę sprawował ksiądz Marcin Holak, a małżeństwa z Domowego Kościoła zadbały o jej liturgiczną oprawę. Agapę poprzedziła konferencja księdza Kamila Jadczaka, moderatora rejonowego Domowego Kościoła.

Temat „Oddanie się Niepokalanej” był kontynuacją rozważań podjętych podczas adwentowego dnia wspólnoty. W grudniu ksiądz Kamil przedstawił nam Maryję jako wzór Nowego Człowieka, teraz w sposób szczególny mówił o zawierzeniu naszego małżeństwa i rodziny Niepokalanej.  Zaakcentował rolę modlitwy różańcowej, która zwykle sprawia nam niemało problemów. Zachęcał małżonków do oddania się Niepokalanej właśnie poprzez codzienne odmawianie różańca. Ksiądz Kamil rozważanie tajemnic różańcowych porównywał do czytania Ewangelii i rozmyślania nad życiem Jezusa. Maryja była obecna w życiu Jezusa, towarzyszyła mu w różnych sytuacjach, była chociażby w Kanie Galilejskiej czy pod krzyżem. I zawsze najpierw słuchała co mówił jej Syn, zachowywała i rozważała to w swoim sercu, a dopiero później działała. I takiej postawy mamy uczyć się od Maryi. O Matce Jezusa przypominała nam figura Niepokalanej przywieziona z Krościenka nad Dunajcem, z Kopiej Górki, gdzie bije serce Ruchu Światło-Życie.

Przy ciepłym, rozgrzewającym posiłku, pysznych słodkościach, dzieleniu się życiem i śpiewie pobożnych pieśni, spędziliśmy radośnie niedzielne popołudnie.

Print Friendly, PDF & Email