Pielgrzymka do Kalisza

26 maja 2018 wspólnota Domowego Kościoła spotkała się w Kaliszu u św. Józefa. Z naszej diecezji do sanktuarium w Kaliszu dotarło 29 osób różnymi sposobami i z różnych zakątków diecezji.

Do Kalisza warto zawsze pielgrzymować. To szczególne miejsce, gdzie milczący Józef wysłuchuje nas i wsłuchuje się z uwagą w to, co szepczemy Mu w swoich modlitwach, a są to modlitwy zatroskanych małżonków o małżeństwo i o dzieci.W tym roku konferencję o św. Józefie wygłosił ks. Maciej Krulak. Przedstawił Józefa jako prawdziwego mężczyznę. Jeśli Bóg mówi, to trzeba to zrobić – Józef podejmuje wezwanie, nie ucieka, nie analizuje, ale podejmuje zadanie które stawia mu życie. Ks. Krulak zadał nam pytania:
Czy trzymamy Jezusa za rękę?
Czy dajemy się prowadzić słowu Jezusa?
Czy nie zasłaniamy Boga swoją osobą dla dzieci współmałżonka?
Czy objawiamy Boga innym?
Czy Duch Św. spaja nasze małżeństwo i rodzinę?

Piękne było czuwanie ze św. Józefem, ze świadectwami małżeństw słuchających słowa i wcielających je w życie. Prosiliśmy Józefa, by nauczył nas słuchać i być posłusznym, modliliśmy się za nasze dzieci, by św. Józef wypraszał im łaskę wytrwania w wierze oraz łaskę powrotu do Boga.

Czas dla brata i siostry to spotkania szczególne: spotykamy małżeństwa poznane na rekolekcjach, to miłe wspomnienia i radość bycia znów choć chwilę razem.

W czasie mszy św. ks biskup Krzysztof Włodarczyk pytał nas, co robimy by nasz współmałżonek stawał się lepszym, świętszym. Mówił, że historia życia to historia dwóch miłości: miłość do samego siebie i miłość do innych. Która miłość zwycięża w moim życiu?

Maria

Print Friendly, PDF & Email