Rejonowy Dzień Wspólnoty w Gnieźnie

W niedzielę 14 października 2018 roku w CFE w Gnieźnie odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie dla rejonu I (gnieźnieńskiego). Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 od zawiązania wspólnoty, zapalenia świecy, modlitwy do Ducha Świętego oraz przedstawienia poszczególnych wspólnot. Tego dnia bardzo licznie przybyła młodzież oazowa z czego bardzo się cieszyliśmy, tym bardziej że wsparła całe spotkanie przepiękną oprawą muzyczną.

Następnie odbyła się konferencja którą poprowadził nasz nowy moderator rejonowy  ks. Jacek Krzesiński na temat „Powołanie – moja codzienność” nawiązująca do tematu roku „Młodzi w Kościele”. Powołanie – oznacza wezwać. Wszyscy jesteśmy powołani do miłości, do życia, do świętości, do rozwoju itd. Jest to relacja, dialog, spotkanie Boga z człowiekiem. Powołanie w każdej dziedzinie życia wzywa nas do tego żebyśmy zawsze czuli się młodzi. Młodość zapewnia nam bliskość z Jezusem, napełnianie się Duchem Świętym a także towarzyszenie młodym. Na konferencji ks. Jacek przedstawił postać Abrahama, jego powołanie gdy w wieku 75 lat zaczynał wszystko od nowa. Abraham miał pragnienia i marzenia o potomstwie a Bóg zapowiedział mu błogosławieństwo (Rdz.12,1-8). Zatem Bóg powołuje ludzi by uczynić ich szczęśliwymi. Pamiętajmy, że powołanie nie dotyczy tylko kapłaństwa i życia konsekrowanego ale także małżeństwa, powołań misyjnych czy życia w samotności. Każda osoba ma obowiązek rozeznania do czego Bóg ją powołuje. Na zdolność rozeznania powołania wpływa wiele czynników np. Kościół, rodzina, media, różnice kulturowe, społeczeństwo itd. Zatem środkami do rozeznania w sobie powołania jest: czas w ciszy, modlitwa, czytanie Pisma Świętego, jak również zaangażowanie w grupy i ruchy religijne oraz wspólnoty chrześcijańskie.

Po konferencji podzieleni na grupy w małych kręgach dzieliliśmy się doświadczeniami i przeżyciami związanymi z naszym powołaniem.

Kolejnym punktem spotkania był pyszny obiad. Następnie posileni udaliśmy się do kaplicy na Godzinę Świadectw. Tam usłyszeliśmy krótkie świadectwa na temat odkrywania powołania człowieka. Kobiety jako żony i matki oraz mężczyzny do stanu duchowego. Później spotkaliśmy się z Jezusem w Najświętszym Sakramencie oraz rozważaliśmy Ewangelię Łk 5, 4-11 na Namiocie Spotkania. Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii.

Około godz. 16.00 zakończyliśmy spotkanie wspólną agapą podczas której w miłej atmosferze rozmów i pyszności spędziliśmy czas.

Print Friendly, PDF & Email