Rejonowy Dzień Wspólnoty w Inowrocławiu

„Powołanie – moja codzienność” – pod takim tytułem 21 października odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Inowrocławiu w parafii p.w. Królowej
Jadwigi. Co ważne, wspólnotę tworzyły wszystkie gałęzie naszego Ruchu – Oaza Młodzieżowa, Oaza Dorosłych oraz Domowy Kościół.

Spotkanie rozpoczęło się konferencją franciszkanina ojca Piotra Okrója. Jego refleksje i świadectwo życia poruszyły serca oraz zainspirowały nas do spojrzenia na nasze powołanie z kilku perspektyw. Najmocniej wybrzmiał fakt, że Bóg z miłości i do miłości powołał nas do życia, nim jeszcze powstał wszechświat: W Nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, według postanowienia swej woli (Ef 1,4-5).

Spotkanie w grupach było czasem dzielenia się konkretnymi sposobami odkrywania woli Bożej w naszej codzienności. Określiliśmy też, co jest pomocą, a co przeszkodą w realizacji powołania.
Namiot Spotkania oparty na fragmencie o obfitym połowie Piotra po ponownym absurdalnym zarzuceniu sieci na prośbę Jezusa ( Łk 5, 4-11) był okazją do powiedzenia TAK naszemu Panu i Zbawicielowi.

Na zakończenie uroczystej Mszy Świętej małżeństwa po pilotażu złożyły deklarację wstąpienia do kręgów Domowego Kościoła, a inni przyjęli posługę pilotowania nowych kręgów. Był to wymowny znak i radość z tego, że nasze powołanie realizujemy w Ruchu Światło-Życie. Z tego powodu na agapie cieszyliśmy się darem wspólnoty, w której i przez którą kroczymy do nieba.

Print Friendly, PDF & Email