Rejonowy dzień wspólnoty w Miłosławiu

W sobotę 16 czerwca 2018 odbył się ostatni w tym roku formacyjnym rejonowy dzień wspólnoty rejonu gnieźnieńskiego. Tematem spotkania modlitewno-formacyjnego były zasady pełnienia diakonii.

Dzień rozpoczęliśmy od wyborów pary rejonowej nowego rejonu IV, który obejmuje kręgi w Golinie, Słupcy, Miłosławiu, Gozdowie i Wrześni. Wybory przeprowadziła para diecezjalna Dorota i Jacek Skowrońscy w obecności moderatora rejonowego ks. Huberta Wiśniewskiego. Do pełnienia posługi pary rejonowej zostali powołani przez Ducha Świętego Kornelia i Ryszard Pustelnik. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Bardzo dziękujemy Dorocie i Józiowi Sikorskim, którzy przez ostatni rok pełnili posługę pary łącznikowej w kręgach należących do nowego rejonu. Bóg zapłać kochani, jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za wypełnioną posługę.

Po wyborach rozpoczęła się Msza Święta w kościele pod wezwaniem św. Jakuba Większego w Miłosławiu. Eucharystii przewodniczył ks. Hubert Wiśniewski, a kazanie wygłosił ks. prałat Krzysztof Redlak – gospodarz tamtejszej parafii. Dziękujemy za słowa, które wprowadziły nas w tematykę dnia. Do koncelebry przystąpili ks. Krzysztof Pecyna i ks. Bartosz Golnik. Przed błogosławieństwem dwa kręgi pilotowane (z Gniezna i Żnina) wyraziły chęć do dalszego formowania się w Domowym Kościele, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Było to bardzo radosne wydarzenie dla całej naszej wspólnoty.

Po Eucharystii i Namiocie Spotkania wysłuchaliśmy kilku świadectw par pełniących posługę diakonijną na rzecz ruchu i Kościoła. Następnie przejechaliśmy do Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Miłosławiu, gdzie zjedliśmy pyszny obiad. Następnie wysłuchaliśmy konferencji przygotowanej przez ks. Huberta w temacie dnia. Poznaliśmy znaczenie zasad: kolegialności, pomocniczości, solidarności, kadencyjności i wolontariatu. Teoria poparta przykładami z życia naszej wspólnoty wprowadziła nas na spotkania w grupach gdzie mogliśmy wymienić się nawzajem doświadczeniem i zachęcać do diakonii, która jest w naszym ruchu celem formacyjnym. Każdy członek naszego ruchu jest wezwany do posługiwania zgodnie z posiadanymi uzdolnieniami. Dzień wspólnoty zakończyliśmy agapą, w czasie której raczyliśmy nasze podniebienia wspaniałymi wypiekami.

Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym za wspólnie przeżyty dzień, a szczególnie małżeństwom kręgu z Miłosławia, który przygotował dla nas te wspaniałe chwile. Bóg zapłać! Do zobaczenia na rekolekcjach!

Agnieszka i Piotr Zaporowscy

Print Friendly, PDF & Email