Spotkanie opłatkowe w Chodzieży

Okres Bożego Narodzenia, to czas składania sobie życzeń, dzielenia się opłatkiem, to czas wspólnego śpiewania kolęd oraz przeżywania radości z narodzenia Pana. W niedzielę  Chrztu Pańskiego w gościnnej parafii p.w. Nawiedzenia N.M.P. w Chodzieży wspólnota Domowego Kościoła miała okazję doświadczyć tej radości podczas spotkania opłatkowego.

Świętowanie rozpoczęliśmy od aktywnego udziału we Mszy Św., której przewodniczył ks. Marek Salwa, a homilię wygłosił moderator rejonowy ks. Kamil Jadczak. Duchowa strawa oraz piękny wystrój kościoła wprowadziły nas w przeżywanie kolejnego punktu spotkania.

W salce, w obecności proboszcza ks. Arkadiusza Rosińskiego i wikariuszy zapaliliśmy oazową świecę i przełamaliśmy się opłatkiem. Przy ciepłym barszczu z uszkami oraz akompaniamencie gitary śpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy. Odwiedził nas także św. Mikołaj, który obdarował każdą rodzinę drobnym upominkiem. Do domów wróciliśmy ze słowem Matki Teresy z Kalkuty: „Zawsze ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez Ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”.

Print Friendly, PDF & Email