Spotkanie opłatkowe w Inowrocławiu

W okresie Bożego Narodzenia nie może zabraknąć spotkania opłatkowego we wspólnocie Domowego Kościoła. W rejonie inowrocławskim wspólne świętowanie rozpoczęliśmy uczestnictwem w parafialnej mszy świętej w kościele św. Jadwigi. Eucharystię sprawował moderator rejonowy ks. Bartłomiej Blat. Mogliśmy dać parafianom piękne świadectwo czynnego uczestniczenia w liturgii poprzez wypełnianie różnych posług.

Kolejna część spotkania odbyła się w sali szkoły katolickiej, gdzie po zapaleniu świecy i odczytaniu Ewangelii przez ks. Bartka przełamaliśmy się opłatkiem. Śpiewaliśmy radośnie kolędy, a w pewnym momencie dzieci usłyszały dźwięk dzwonka, który ogłaszał przybycie ważnego gościa – św. Mikołaja. Przybyły gość opowiedział historię swojego życia i wyjaśnił dlaczego rozdaje prezenty. Każde dziecko otrzymało od św. Mikołaja wielką paczkę ze słodyczami.

Jedną z radości dla wspólnoty inowrocławskiej było również to, że była z nami para diecezjalna DK Dorotka i Jacek Skowrońscy. Cieszymy się, że przybyli z Chodzieży, by być z nami! Nie zabrakło też kawy, herbaty, kanapek i dobrego ciasta. To przede wszystkim był czas cieszenia się sobą nawzajem. Rozmowy, dzielenie się osobistym i rodzinnym dobrem, jak i również trudnościami to ważny element poznawanie się we wspólnocie oraz zawiązywania więzi miłości i przyjaźni.

Print Friendly, PDF & Email