Zbliżyć się do siebie w tańcu i różańcu

W sobotę i niedzielę, 20 i 21 stycznia 2018, dzięki staraniom Diakonii Modlitwy, znów w gościnnym i pięknie przyprószonym śniegiem Rościnnie pary małżeńskie z Domowego Kościoła (i nie tylko) zbliżały się do siebie w tańcu i różańcu już po raz trzeci.

Każdy przypiął piękny kotylion przedstawiający parę małżeńską ze skrzydłami anioła, na który wpisał imiona małżonków.

Po porannym zawiązaniu wspólnoty przy filiżance kawy i ciastku w sali konferencyjnej małżeństwa zostały zapoznane z teorią dotyczącą pięciu języków miłości (na podstawie książki Gary’ego Chapmana).  W niekonwencjonalny sposób przedstawił ją  ksiądz Bartłomiej Blat. Dzięki jego zachęcie pary małżeńskie chętnie dzieliły się swoim życiowym doświadczeniem w posługiwaniu się poszczególnymi językami miłości. Wywoływało to wiele pozytywnych emocji oraz salwy śmiechu.  Podczas pracy w grupach powstało pięć plakatów przedstawiających każdy z języków.

Po smacznym obiedzie małżonkowie udali się na randkę, podczas której rozwiązali test, dzięki któremu dowiedzieli się, jaki język preferuje mąż/żona i jakim najlepiej przemawiać do współmałżonka, aby miłość ciągle kwitła. Była sposobność do zastosowania teorii w praktyce.

Po Eucharystii małżonkowie adorowali Najświętszy Sakrament. Dziękowali Chrystusowi za siebie nawzajem i za sakrament małżeństwa.

Wieczorem staropolskim tańcem rozpoczął się bal. Na parkiecie wirowało 19 par i ksiądz Bartłomiej, a śpiewali i grali, jak zawsze wspaniali, państwo Jagodzińscy z Kruszwicy.

Nazajutrz podczas Mszy Świętej odnowiono przyrzeczenia małżeńskie. Po wspólnym śniadaniu małżonkowie wylosowali pomysł na randkę – oryginalny, atrakcyjny sposób spędzenia wspólnie czasu, czyli zrealizowania jednego z języków miłości.

To było bardzo inspirujące doświadczenie. Nowe hasło: Przyjedź do Rościnna, a Twa małżeńska miłość będzie inna. ;-)

D.O.-B.

Print Friendly, PDF & Email