Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Pielgrzymka do Matki Bożej Łaskawej w Pieraniu

Jak co roku, tak i teraz 1 maja 2019 r. odbyła się pielgrzymka piesza do Matki Bożej Łaskawej w Pieraniu. Od Pławinka, od figury Matki Bożej wyruszyli pielgrzymi w liczbie 73: członkowie Domowego Kościoła, rodziny z dziećmi i wnukami, przyjaciele i sympatycy DK oraz trzy młode osoby z oazy młodzieżowej. Pogoda dopisała, więc z radością i werwą kroczyliśmy polnymi i leśnymi dróżkami chwaląc Boga i Maryję w pięknej przyrodzie i wspólnocie. Pielgrzymi szlak przemierzali z nami ks. Krzysztof Pecyna i ks. Bartek Blat dbając o duchowy charakter wędrówki: litania do Matki Bożej, Godzinki, Różaniec i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Modlitw nigdy dość.

W Pieraniu dołączył do nas ks. Antoni Balcerzak oraz osoby, które nie zdecydowały się na wędrówkę przez las, a przybyli na Mszę Świętą. Piękny drewniany kościół i Maryja z obrazu delikatnie uśmiechnięta przyjmująca nasze prośby i dziękczynienia zawsze wzruszająca nas swą dobrocią i łaskawością. Piękna Msza św, a ks. Bartek na kazaniu spytał nas, czy naprawdę wierzymy.

Na zakończenie tradycyjnie agapa, chleb z smalcem i ogórkiem oraz wspólne zdjęcie i krąg z pieśnią. Ten czas pielgrzymkowy jest czasem wspaniałym dla ducha i ciała. Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku za rok!

Print Friendly, PDF & Email