Rejonowy Dzień Wspólnoty w Chodzieży

W niedzielę 8 grudnia spotkaliśmy się i wspólnie przeżywaliśmy kolejny Rejonowy Dzień Wspólnoty. Dzień, w którym się spotkaliśmy nie był przypadkowy, bo wiązał się on z ważną datą: uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to szczególna uroczystość  dla Ruchu Światło Życie. Niepokalana jest od samego zalążka w Oazie i przez cały czas nam towarzyszy.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy w kościele Świętego Floriana w Chodzieży wspólną Eucharystią, której przewodniczył nasz moderator rejonowy ks. Jacek Bartmański. Każdy krąg był zaangażowany w liturgię, a oprawę muzyczną zawdzięczamy niezawodnej młodzieży oazowej.

Po Eucharystii udaliśmy się do domu parafialnego. W auli serdecznie powitała nas para rejonowa. Po kilku słowach Marleny i Adriana oraz wspólnej modlitwie do Ducha Świętego nasze serca zostały przygotowane do wysłuchania konferencji, którą wygłosił nasz moderator diecezjalny ks. Sławek Rachwalski. Ku naszemu zaskoczeniu rozpoczęliśmy nieschematycznie od quizu sprawdzającego naszą  znajomość Ruchu Światło-Życie. Wszyscy staraliśmy się  wypaść jak najlepiej, a dla zwycięzców były przewidziane słodkie nagrody. Po chwilach emocji  w skupieniu wysłuchaliśmy  konferencji, której temat brzmiał: „Krucjata Wyzwolenia Człowieka – dzieło miłości”.  Słowa prelekcji były bardzo inspirujące. Ks. Sławek nie dał gotowych rozwiązań i odpowiedzi, ale sprowokował do refleksji i głębszego pragnienia poznania siebie i odnalezienia siebie w kwestii rozważanego, niełatwego tematu. Ten punkt programu zakończyliśmy wspólnym, dźwięcznym odśpiewaniem hymnu KWC przy prowadzeniu i akompaniamencie Doroty i Adama. Konferencja przygotowała nas do zmierzenia się z  zadaniem jakie podjęliśmy w grupach. Był to też czas na podzielenie się swoją refleksją i wysłuchania siebie nawzajem. Przyszedł też czas na adorację, podczas której w ciszy kaplicy, staraliśmy się usłyszeć głos Jezusa i porozmawiać z nim o sobie, o nas, o miłości do bliźniego – szczególnie  uzależnionych,  a także o możliwości pracy nad sobą i kształtowaniem charakteru. Na koniec adoracji mieliśmy możliwość podjęcia decyzji  o przystąpieniu do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i podpisania deklaracji. Ku naszej radości tę ważną decyzję podjął jeden nasz brat.

W czasie konferencji, spotkania w grupach, a także adoracji nasze  dzieci były pod troskliwą opieką cioci Lidki i  diakonii wychowawczej.

Po czasie dla Pana Boga był też czas dla drugiego człowieka i dla siebie (żeby napełnić swoje brzuchy) podczas agape. Było gwarno, wesoło i radośnie. Trudno było się rozstać i rozjechać do domu. Dziękujemy wszystkim przybyłym za ten wspólny czas. Szczególnie tym, którzy przyjechali do nas pokonując dużo kilometrów. Dziękujemy kapłanom za obecność, ks. Waldkowi, ks. Jarkowi! Dziękujemy młodzieży, wszystkim małżeństwom z kręgów naszego rejonu za przyjazd i wspólnie spędzony, ubogacający nas wszystkich czas. „Dobrze, że jesteście!” Chwała Panu!

Mirka i Andrzej

Print Friendly, PDF & Email