Spotkanie opłatkowe DK w Gnieźnie

W dniu 29.12.2019 (Niedziela Świętej Rodziny) w salce katechetycznej parafii p.w. św. Wawrzyńca w Gnieźnie odbyło się spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła z rejonu I – gnieźnieńskiego.

W spotkaniu udział wzięły rodziny z dziećmi wraz z przybyłymi moderatorami: diecezjalnym ks. Sławomirem Rachwalskim, rejonowym ks. Jackiem Krzesińskim i ks. Mariuszem Orlikowskim.

Rozpoczęliśmy wysłuchaniem fragmentu Ewangelii św. Łukasza mówiącej o narodzeniu Chrystusa w Betlejem. Następnie katechezę poświęconą teologii opłatka wygłosił ks. S. Rachwalski, który jeszcze raz przypomniał nam o istocie świąt Bożego Narodzenia i Świętej Rodziny zwracając uwagę na postawę służby we wspólnocie i życiu codziennym.

Gościem specjalnym na spotkaniu opłatkowym był Prymas Polski abp Wojciech Polak, który przekazał kilka głębokich myśli związanych ze świętem Bożego Narodzenia jak i współczesnymi zagrożeniami, z jakimi współcześni chrześcijanie muszą się mierzyć. Ksiądz Prymas po zapoznaniu się z kręgami zaśpiewał z nami kilka kolęd w tym swoją ulubioną. Obecne na spotkaniu dzieci otrzymały osobiste błogosławieństwo od ks. Prymasa.

Był to bardzo radosny czas spędzony we wspólnocie.

Marcin

Print Friendly, PDF & Email