Spotkanie opłatkowe w Gnieźnie

Niedziela Świętej Rodziny jest dniem patronalnym Domowego Kościoła, który świętowaliśmy w dwóch odsłonach. Pierwsza to południowa to posługa w parafiach podczas Eucharystii, na których obyły się odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

Druga to popołudniowe spotkanie opłatkowe w parafii bł. Jolenty w Gnieźnie. Serdecznie dziękujemy za gościnę ks. prob. Sławomirowi Rachwalskiemu. Dziękujemy moderatorom: diecezjalnemu Ruchu Światło-Życie ks. Huberowi, diecezjalnemu DK ks. Sławkowi i rejonowemu ks. Jackowi oraz wszystkim rodzinom za przybycie i wspólną modlitwę.

Rozpoczęliśmy od kolędy i słów Ewangelii św. Łukasza o narodzinach Pana. Następnie ks. Jacek wprowadził nas w teologię opłatka, którym podzieliliśmy się w sposób oazowy zaproponowany przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Była to pewna nowość, szczególnie dla tych rodzin, których kręgi w zeszłym roku zostały przyjęte do DK. Po agapie rozpoczęliśmy wspólnotowe kolędowanie, które poprowadzili Agnieszka i Sławek. Tego dnia rocznicę ślubu obchodzili Beata i Marek, którym wyśpiewaliśmy gorące życzenia dalszego błogosławieństwa i owoców wypływających z sakramentu małżeństwa.

Dziękujemy za miłość i radość płynącą z Domu Chleba, którą Nowonarodzony obdarzył nas i przez nas wspólnotę DK zgromadzoną tego dnia wokół Świętej Rodziny.

Print Friendly, PDF & Email