Diakonia modlitwy zaprasza do akcji „40 dni z Maryją”

Kochani! Diakonia Modlitwy pragnie zaprosić Was do wspólnej akcji, która będzie oparta na modlitwie i poście.
„40 dni z Maryją” to inicjatywa, przez którą chcemy prosić Boga o to, aby Ruch Światło- Życie w naszej archidiecezji był środowiskiem kształtowania dojrzałej wiary. Naszym marzeniem jest, aby przez 40 dni, zaczynając od 22.09, cała nasza wspólnota czyli: Domowy Kościół, oaza młodzieżowa, oaza klerycka, kapłani oazowi i każdy sympatyk Ruchu Światło-Życie, modliła się i pościła. Aby ten czas, obejmujący końcówkę września i cały Maryjny miesiąc-październik, budował wspólnotę i jedność.
Na czym ma polegać ten modlitewny maraton?
Otóż każdego dnia jedna osoba (jeśli się uda, to może nawet dwie) pości (post jakościowy-bez mięsa) oraz odmawia jedną część różańca np. jeśli jest to poniedziałek, to tajemnice radosne itp. w intencji podanej wyżej. Jeśli uda nam się zebrać wystarczającą ilość osób, to nasza modlitwa i post będą trwały NIEUSTANNIE przez 40 dni. Czy to nie piękne?
Dlatego zapraszamy wszystkich do wpisywania się w dogodny termin w dokumencie poniżej. Wystarczy podać swoje imię, parafię i maila.
Po co maila? Ponieważ zdajemy sobie sprawę, że modlitwa różańcem nie dla wszystkich jest łatwa, więc wychodzimy na przeciw i każda osoba, która danego dnia będzie się modlić, otrzyma na maila pomocne rozważania.
Tylko razem możemy zrobić coś dobrego, bo jak mówi Jezus: „Gdzie dwaj lub trzej zebrani są w imię moje, tam ja jestem pośród nich.”(Mt 18,20)
Liczymy na Was, gorąco pozdrawiamy i pamiętamy w modlitwie, członkowie Diakoni Modlitwy.
 
Dokument do zapisywania się:
Print Friendly, PDF & Email