Nowa para diecezjalna Domowego Kościoła

Kochana wspólnoto Domowego Kościoła!

Z wielką radością chcemy Wam przedstawić Marlenę i Adriana Ptaszyńskich – nową parę diecezjalną Domowego Kościoła. Pewnie część z Was już ich zna, ponieważ angażują się już od dłuższego czasu w różne posługi w naszej wspólnocie. Marlena i Adrian są małżeństwem z 24-letnim stażem, a od 10 lat formują się w Domowym Kościele. Przeżyli formację podstawową, oboje są członkami Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Posługiwali na różnych rekolekcjach jako para moderatorska, a także pilotowali krąg w Rogoźnie i w Srebrnej Górze. Od 2018 roku pełnią posługę pary rejonowej rejonu II.

Wybory nowej pary diecezjalnej zostały przeprowadzone zgodnie z „Zasadami Domowego Kościoła” na spotkaniu kręgu diecezjalnego, w którym oprócz dotychczasowej pary diecezjalnej, moderatora diecezjalnego DK oraz par rejonowych uczestniczyli również: ks. Hubert Wiśniewski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie oraz Dorota i Piotr Jasińscy, para filialna filii pelplińskiej. W wyniku przeprowadzonego głosowania przedstawiono Księdzu Prymasowi listę trzech małżeństw, z których Ksiądz Prymas wskazał nową parę diecezjalną.

Przy tej okazji dziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro, którego mogliśmy doświadczyć w czasie naszej posługi pary diecezjalnej, a Marlenie i Adrianowi życzymy Bożego prowadzenia i potrzebnych łask oraz prosimy o gorącą modlitwę w ich intencji.

Przekazanie posługi nastąpi na spotkaniu odpowiedzialnych Domowego Kościoła, które odbędzie się w Zduńskiej Woli w dniach 17-19 stycznia 2020 r.

Dorota i Jacek Skowrońscy

Print Friendly, PDF & Email