Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Rejonowy Dzień Wspólnoty

W dniu 18.10.2020 r. o godz. 15.00 w kościele Świętej Królowej Jadwigi w Inowrocławiu odbyła się Msza Święta z okazji Rejonowego Dnia Wspólnoty. W spotkaniu uczestniczyły rodziny należące do Domowego Kościoła oraz Oaza Dorosłych z rejonu inowrocławskiego. Eucharystię celebrował ksiądz Paweł Bucki, moderator rejonowy. Podczas niedzielnego spotkania mogliśmy wspólnie modlić się o trwanie w łasce Boga kręgów DK oraz o dążenie do rozwijania miłości i szukania prawd wiary.

Ksiądz podczas homilii, przekazując istotę czytanej Ewangelii według Świętego Mateusza, przypomniał wszystkim o ważnym przesłaniu: „Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga”. Dojrzały chrześcijanin to człowiek, który Boga stawia na pierwszym miejscu, to człowiek żyjący sakramentami, których centrum stanowi Eucharystia. Kapłan wskazał też na potrzebę głębokiego zrozumienia liturgii. Ważne jest nie tylko jak ma być, ale jakie jest znaczenie poszczególnych elementów liturgii. Liturgię ubogaciła oprawa muzyczno-wokalna w wykonaniu Roberta i Agnieszki Dąbrowskich.

Po zakończonej Mszy Św. odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdy z nas mógł przeżyć Namiot Spotkania – w tym trudnym czasie epidemii. Następnie ksiądz wraz z nowo wybraną parą rejonową –
Jolantą i Dariuszem Kończalskimi – wręczyli każdej parze animatorskiej świecę, która będzie stałym światłem Chrystusa  na spotkaniach kręgów Domowego Kościoła.

Print Friendly, PDF & Email