Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Rejonowy Dzień Wspólnoty w Inowrocławiu

Rejonowy Dzień Wspólnoty rejonu III przeżywaliśmy w kościele pw. św. Królowej Jadwigi. Tematem naszego spotkania był „Nowy człowiek”. Przed samą Eucharystią para rejonowa Darek i Jola Kończalscy zapalili świecę oazową i przywitali wspólnotę Ruchu Światło Życie, która to mimo obostrzeń sanitarnych zjawiła się dość licznie. Niektórzy z nas nie mogli przybyć z powodów zdrowotnych, ale na szczęście mogli uczestniczyć w tym pięknym i ważnym zgromadzeniu przez Internet. Na nasz Dzień Wspólnoty przybyła para diecezjalna Marlena i Adrian Ptaszyńscy, z czego bardzo się ucieszyliśmy.

Na początku Mszy św. ksiądz moderator Paweł Bucki poświęcił kopię figury Niepokalanej Matki Kościoła z Kopiej Górki. Ta figurka ma nam towarzyszyć w uroczystościach i spotkaniach rejonowych wspólnoty. W kazaniu ks. Paweł mówił, że Bóg dał nam zbawienie z łaski, a my w dziękczynieniu mamy czynić dobre czyny na chwałę Pana. W czasie niesienia darów jedna osoba złożyła deklaracje przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Po zakończeniu pięknej Eucharystii odbył się Namiot Spotkania. W obecności Pana Jezusa w monstrancji przeżywaliśmy spotkanie z Jego słowem Bożym Ef 1. 3-7. I sekwencja „To Bóg wybrał mnie, obdarzył wszystkim, czego potrzebuję. Jestem Jego umiłowanym dzieckiem. On jest moim źródłem, moją mocą i chce, bym istniał ku chwale Jego majestatu.”

Uroczystą oprawę naszego spotkania podkreśliła licznie posługująca Liturgiczna Służba Ołtarza. Cieszymy się, jak nasi mężowie i synowie ofiarnie służą Panu. Na całej uroczystości urokliwą atmosferę tworzyła diakonia muzyczna. Piękna muzyka, wzniosłe niebiańskie śpiewy, a wszystko na chwałę Pana.

To było piękne uroczyste spotkanie przede wszystkim z Panem oraz ze wspólnotą, tak ważne teraz w dobie epidemii. Zwłaszcza, gdy nasze agapy są niemożliwe, a kontakty osobowe z drugim człowiekiem są tak bardzo ograniczone. Dobrze było się spotkać!

Print Friendly, PDF & Email