Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie

5 września oazowicze z naszej archidiecezji spotkali się w Gnieźnie, u progu nowego roku formacyjnego, na diecezjalnej pielgrzymce Ruchu Światło-Życie.

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym spotkały się dzieci, młodzież, dorośli oraz rodziny wraz z opiekunami duchowymi i animatorami. Można było wysłuchać świadectw z przeżytych rekolekcji – oaz młodzieżowych i Domowego Kościoła oraz pobyć ze sobą w atmosferze radości i odnowionego zapału.

Spotkanie na wspólnej Eucharystii w archikatedrze było okazją, by podziękować za letnie rekolekcje i prosić o błogosławieństwo na kolejny rok formacji. Mszy świętej przewodniczył ks. Hubert Wiśniewski, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie, który w homilii podkreślił szczególną odpowiedzialność oazowiczów za przekazywanie prawdy. W myśl hasła roku: Prawda – krzyż – wyzwolenie, każdy wierzący jest zobowiązany do szukania współczesnych dróg dotarcia z prawdą do ludzi wątpiących, bądź całkowicie zagubionych. Każdemu potrzeba odwagi i świadomości, że Bóg jest z nami.

W tym dniu para diecezjalna, Marlena i Adrian Ptaszyńscy, wraz z moderatorem Domowego Kościoła, ks. Sławomirem Rachwalskim, powierzyli posługę pary rejonowej Paulinie i Maciejowi Boruckim.

W związku z przeżywanym w tym roku jubileuszem setnych urodzin założyciela Ruchu Światło-Życie, ks. Franciszka Blachnickiego, został ogłoszony konkurs dotyczący osoby Czcigodnego Sługi Bożego. Młodzież miała za zadanie napisać swoje przemyślenia dotyczące tematu „Jedność wiary i życia – ks. Franciszek oczami młodych XXI wieku”. Natomiast małżeństwa z Domowego Kościoła brały udział w quizie wiedzy nt. życia ks. Franciszka. Wśród zwycięzców znaleźli się: Zuzanna Dudziak z Murowanej Gośliny oraz małżeństwa: Agnieszka i Julian Świtalscy, Monika i Przemysław Kardasz oraz Beata i Marek Radzion.

Wszystkim biorącym udział w konkursach, a szczególnie zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

* * * * * 

Przygotowywanie rekolekcji trwa praktycznie przez cały rok, dlatego już dziś zachęcamy wszystkich młodych, do włączenia się w formację oazową i doświadczenie wspólnoty.
Jednocześnie chciałbym wyrazić wyrazy wdzięczności osobom zaangażowanym w organizację oraz prowadzenie oaz wakacyjnych – wszystkim animatorom, moderatorkom: Annie Frąckowiak, Adriannie Małachowskiej, Marii Wolskiej oraz księżom Waldemarowi Myce, Jarosławowi Wesołowskiemu, Marcinowi Kąkolowi oraz neoprezbiterowi Pawłowi Balickiemu.
Dziękuję także księżom, którzy zaproponowali taką formę spędzenia wakacji swoim młodym parafianom i posłali młodzież na oazy. W szczególny sposób dziękuję wszystkim uczestnikom – młodszym i starszym oraz rodzinom z Domowego Kościoła za otwarte serca i udział w tegorocznych rekolekcjach oazowych.
ks. Hubert Wiśniewski 
 
Print Friendly, PDF & Email