Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Rejonowy Dzień Wspólnoty w Gnieźnie

W niedzielę 17 października 2021 roku odbył się Powakacyjny Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w rejonie gnieźnieńskim. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią o godz. 14.00 w kościele p.w. bł. Michała Kozala B.M. w Gnieźnie. Para rejonowa Beata i Marek Radzion serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych, po czym została zapalona świeca.

Mszę świętą sprawowali: ksiądz proboszcz Piotr Bulanda, ksiądz Jan Typa oraz moderator rejonowy Domowego Kościoła ks. Jacek Krzesiński. Na Eucharystii rozpoczynającej RDW modliliśmy się wraz ze wspólnotą parafialną pw. bł. Michała Kozala B.M. W trakcie Eucharystii homilię wygłosił ks. Jacek Krzesiński, który wspomniał o znaczeniu posłuszeństwa w życiu każdego z nas. Chrześcijanin powinien wpatrywać się i czerpać ze źródła posłuszeństwa jakim jest postawa Jezusa Chrystusa. Mszę Świętą zakończyliśmy śpiewając piosenkę roku, przy akompaniamencie diakonii muzycznej – Agnieszki i Sławka.

Po Eucharystii,  przy wystawionym Najświętszym  Sakramencie, mogliśmy pochylić się w czasie Namiotu Spotkania nad fragmentem Pisma Świętego Ps 40, 5-13. Po Namiocie Spotkania udaliśmy się na konferencję do sali znajdującej się obok kościoła. W czasie konferencji, którą poprowadził moderator diecezjalny ks. Sławomir Rachwalski, zostały poruszone zagadnienia związane z hasłem roku, jak i aktualnie odbywającym się Synodem Biskupów PRAWDA = KOMUNIA, KRZYŻ = UCZESTNICTWO, WYZWOLENIE = MISJA. W czasie Namiotu Spotkania i konferencji dzieci dobrze bawiły się pod opieką naszej diakonii wychowawczej – Kingi i Mateusza.

Wzmocnieni duchowo mogliśmy później uczestniczyć we wspólnej agapie, przy herbacie, kawie i słodkościach. Był to czas, w którym mogliśmy podzielić się swoim życiem w radosnej atmosferze wspólnoty. Bardzo dużo radości przysporzyły również dzieci, których przybyła spora gromadka. Spotkanie zakończyło się około godziny 17.30.

 

Print Friendly, PDF & Email