Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Rejonowy Dzień Wspólnoty w Gnieźnie

W niedzielę 12 czerwca 2022 roku przeżywaliśmy Rejonowy Dzień Wspólnoty rejonu gnieźnieńskiego, tym razem w parafii p.w. bł. Bogumiła w Gnieźnie. Hasło tego roku „Prawda-Krzyż-Wyzwolenie” prowadziło nas przez kolejne dni wspólnoty. Ostatni z nich odbył się pod hasłem „Wyzwolenie”, dlatego w czasie RDW zatrzymaliśmy się przy zagadnieniu solidarności, nie tylko w znaczeniu ogólnym, ale również w wymiarze naszego zaangażowania.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 14.00. Na początku para rejonowa Beata i Marek przywitała wszystkich serdecznie , zapalona została świeca i wspólnie odmówiliśmy modlitwę franciszkańską o pokój. Eucharystię celebrowali ks. Krzysztof Pecyna i ks. Krzysztof Szkopek. Nie bez znaczenia także było Słowo Boże z dnia – Uroczystości Trójcy Świętej, ks. Krzysztof Szkopek przygotował dla nas specjalną homilię w oparciu o wizję św. Katarzyny ze Sieny. Według tej wizji Trójcę Świętą można porównać do wspaniałej restauracji włoskiej, gdzie sam Bóg zaprasza nas do stołu, Duch Święty w postaci kelnerów (kapłanów) przynosi nam najwytworniejszy pokarm – Ciało Pana Jezusa. Homilia zrobiła na wszystkich, a szczególnie na dzieciach olbrzymie wrażenie, było mnóstwo radości i śmiechu. Po Eucharystii wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę roku „Dziś Kościele żyjącego Boga wstań”.

Po Mszy Świętej mogliśmy jeszcze przez chwilę pozostać z Jezusem w Najświętszym Sakramencie podczas Namiotu Spotkania,  rozważaliśmy fragment z Dziejów Apostolskich (Dz 20, 28–36).
Po wielkiej uczcie duchowej była wspólna agapa, czyli „coś dla ciała”. Dzięki zaangażowaniu oazy młodzieżowej mogliśmy świętować przy grillu i zajadać się pieczonymi kiełbaskami. Nie zabrakło też pysznych domowych ciast. Dobrze było spotkać się we wspólnocie i radować się sobą.