Rekolekcje

Rekolekcje

Nie wiesz, gdzie pojechać na Oazę?

W takim razie mamy dla Ciebie propozycję!

Weź udział w rekolekcjach dla młodzieży i rodzin organizowanych przez naszą archidiecezję i daj się przemienić Panu Bogu.

Szukasz wspólnoty?

Szukasz wspólnoty?

Szukasz grupy oazowej w Gnieźnie lub Inowrocławiu? Potrzebujesz informacji?

Zadzwoń lub napisz!

Pomożemy Ci wybrać wspólnotę!

Domowy Kościół

10-lecie święceń kapłańskich ks. Krzysztofa

Moderator rejonowy Domowego Kościoła w Inowrocławiu ks. Krzysztof Pecyna 10 czerwca 2016 r. obchodził 10. rocznicę przyjęcia sakramentu kapłaństwa.

W związku z tą rocznicą była uroczysta Msza św., kwiaty, podziękowania, życzenia i radość wypływająca z naszych serc. To jest nasz kapłan, kapłan Domowego Kościoła, kochający rodziny, kochający nasze dzieci, kochający nas wszystkich. Myślę, że miłość do ludzi jest najważniejszą cechą u kapłana i miłość nie w słowie, ale w czynie, uśmiechu, serdeczności i dawaniu siebie innym bez końca. I taki jest nasz ks. Krzysiu. Jesteśmy wdzięczni ze Bóg dał nam ks. Krzysztofa o wielkim sercu i że możemy  doświadczać jego wielkości w jego skromności. 

Maria

Spływ kajakowy po Drwęcy

„Wypłyń na głębię Bożego Miłosierdzia” –  naszą wyprawę zaczęliśmy od zwiedzania uroczego zamku Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu, dawnego zamku krzyżackiego, a następnie wsiadaliśmy do kajaków na przystani u podnóża tegoż zamku. Pierwsze machnięcia wiosłem modlitwa na wodzie o bezpieczną wyprawę i za chwile pierwsza i jedyna wywrotka. Doświadczyliśmy miłosierdzia, bo nikt nie utopił się i nie było dużych  strat: mokry  telefon i mokrzy uczestnicy tej wywrotki.

Rzeka dawała nam dużo emocji – tu niewidoczne konary drzew pod wodą, tam bystrze, a tam gałęzie tarasujące przepływ.  By bezpiecznie płynąć uczyliśmy się czytać wodę i płynąć nurtem rzeki. Zachwyciły nas liczne meandry, malownicze przełomy, wysokie skarpy, cisza i spokój oraz ptactwo podrywające się do lotu.

Trasa przepiękna z Golubia Dobrzynia przez Elgiszewo (nocleg) do Krobi przed Toruniem. Uczestników spływu było 27, kajaków 13, a przepłynęliśmy w dwa dni ponad 30 km.

1050 rocznica chrztu Polski i my na stadionie

2016-04-16-348.jpg

W sobotę 16 kwietnia 2016 roku spotkaliśmy się na INEA STADION w Poznaniu, aby świętować 1050 rocznicę chrztu Polski. Był to ostatni z trzech dni wspominania i dziękczynienia Panu Bogu za łaskę chrztu świętego, który przyjął nasz władca książę Mieszko I w 966 roku z rąk biskupa Jordana. Akt ten spowodował, że Polska została zaliczona do rodziny krajów chrześcijańskich. Uczestniczyło w tym spotkani ok. 35000 ludzi, w tym ok. 4000 członków Ruchu Światło-Życie z całej Polski (większość z Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej tego Ruchu).

Plan dnia przewidywał następujące wydarzenia:

1000 Początek zgromadzenia, zawiązanie wspólnoty, modlitwa, pieśni Uwielbienia.

1050 Oficjalne rozpoczęcie Jubileuszowego Świętowania „Gdzie chrzest, tam nadzieja”.

1400 Eucharystia z chrztem dorosłych i posłaniem. Po mszy św. - czas wolny.

1915 Musical „Jesus Christ Superstar”.

Spotkanie z prezydentem

Świętując jubileusz 1050. rocznicy Chrztu Polski uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii w katedrze gnieźnieńskiej, a po uroczystości mieliśmy przyjemność zjeść uroczystą kolację z najdostojniejszymi gośćmi Prymasa Polski.

Na spotkaniu odważyliśmy się podejść do Prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka oraz do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy i wręczyć im nasze szaliki, z którym pojedziemy na stadion do Poznania. Przyjęli je z radością, co widać na zdjęciu.

Maria i Marian Lewandowscy

Pielgrzymka do Pierania

Miejsce: 
Pieranie

Zapraszamy wspólnotę Domowego Kościoła i wszystkich chętnych do radosnego pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Pieraniu.

W tym roku będziemy pielgrzymować nie jak to było w zwyczaju 1 maja, ale wyjątkowo ze względów organizacyjnych 30 kwietnia tj. w sobotę. Wyjazd tradycyjnie o godz. 830 przy KSM na ulicy Kopernika w Inowrocławiu. Msza św. około godz 1330 - 1400, po czym jak zwykle smakowita niespodzianka dla strudzonych pielgrzymów.

Diakonia Komunikowania Społecznego Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej Dodaj informację!