Rekolekcje

Rekolekcje

Nie wiesz, gdzie pojechać na Oazę?

W takim razie mamy dla Ciebie propozycję!

Weź udział w rekolekcjach dla młodzieży i rodzin organizowanych przez naszą archidiecezję i daj się przemienić Panu Bogu.

Szukasz wspólnoty?

Szukasz wspólnoty?

Szukasz grupy oazowej w Gnieźnie lub Inowrocławiu? Potrzebujesz informacji?

Zadzwoń lub napisz!

Pomożemy Ci wybrać wspólnotę!

Domowy Kościół

1050 rocznica chrztu Polski i my na stadionie

2016-04-16-348.jpg

W sobotę 16 kwietnia 2016 roku spotkaliśmy się na INEA STADION w Poznaniu, aby świętować 1050 rocznicę chrztu Polski. Był to ostatni z trzech dni wspominania i dziękczynienia Panu Bogu za łaskę chrztu świętego, który przyjął nasz władca książę Mieszko I w 966 roku z rąk biskupa Jordana. Akt ten spowodował, że Polska została zaliczona do rodziny krajów chrześcijańskich. Uczestniczyło w tym spotkani ok. 35000 ludzi, w tym ok. 4000 członków Ruchu Światło-Życie z całej Polski (większość z Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej tego Ruchu).

Plan dnia przewidywał następujące wydarzenia:

1000 Początek zgromadzenia, zawiązanie wspólnoty, modlitwa, pieśni Uwielbienia.

1050 Oficjalne rozpoczęcie Jubileuszowego Świętowania „Gdzie chrzest, tam nadzieja”.

1400 Eucharystia z chrztem dorosłych i posłaniem. Po mszy św. - czas wolny.

1915 Musical „Jesus Christ Superstar”.

Spotkanie z prezydentem

Świętując jubileusz 1050. rocznicy Chrztu Polski uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii w katedrze gnieźnieńskiej, a po uroczystości mieliśmy przyjemność zjeść uroczystą kolację z najdostojniejszymi gośćmi Prymasa Polski.

Na spotkaniu odważyliśmy się podejść do Prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka oraz do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy i wręczyć im nasze szaliki, z którym pojedziemy na stadion do Poznania. Przyjęli je z radością, co widać na zdjęciu.

Maria i Marian Lewandowscy

Pielgrzymka do Pierania

Miejsce: 
Pieranie

Zapraszamy wspólnotę Domowego Kościoła i wszystkich chętnych do radosnego pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Pieraniu.

W tym roku będziemy pielgrzymować nie jak to było w zwyczaju 1 maja, ale wyjątkowo ze względów organizacyjnych 30 kwietnia tj. w sobotę. Wyjazd tradycyjnie o godz. 830 przy KSM na ulicy Kopernika w Inowrocławiu. Msza św. około godz 1330 - 1400, po czym jak zwykle smakowita niespodzianka dla strudzonych pielgrzymów.

Życzenia wielkanocne

mantegna_opstanding_grt.jpg

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.

Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha.

Niech Zmartwychwstały Pan Jezus, niesie odrodzenie, napełni nas pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności w stawaniu się Nowym Człowiekiem i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Życzą:
moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Marek Siwka
moderator diecezjalny Domowego Kościoła ks. Tomasz Krawczyk
para diecezjalna Maria i Marian Lewandowscy

Spotkanie Domowego Kościoła w Poznaniu

Miejsce: 
Poznań

16 kwietnia 2016 r. na stadionie miejskim w Poznaniu odbędą się uroczystości związane z 1050. rocznicą chrztu Polski. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP w liście skierowanym do odpowiedzialnych ruchów napisał:
„Zapraszam Was do wspólnego świętowania. Zaplanujcie ten wspólny czas, by dać wyraz jedności Kościoła w Polsce. Obecność w tym dniu na poznańskim stadionie osób świeckich zatroskanych na co dzień o Boże oblicze Kościoła w Polsce będzie wyrazem Waszej jedności, a dla innych świadectwem wiary”.

Diakonia Komunikowania Społecznego Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej Dodaj informację!