Nowe pary odpowiedzialne

Nową parą diecezjalną Domowego Kościoła w archidiecezji gnieźnieńskiej zostali Dorota i Jacek Skowrońscy. Posługę podejmą też nowe pary rejonowe: w rejonie gnieźnieńskim Agnieszka i Piotr Zaporowscy, a w rejonie inowrocławskim Agnieszka i Juliusz Świtalscy.

Spotkanie kręgu diecezjalnego Domowego Kościoła, podczas którego dokonano wyboru kandydatów na nową parę diecezjalną, odbyło się 27 maja 2017 roku w Inowrocławiu. Wybory zostały przeprowadzone przez ks. Tomasza Krawczyka, moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła w obecności pary filialnej Doroty i Piotra Jasińskich, następnie ks. Marek Siwka, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, przedłożył Księdzu Prymasowi informację o wynikach wyborów.

7 czerwca 2017 roku ksiądz arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski wskazał jako nową parę diecezjalną Domowego Kościoła Dorotę i Jacka Skowrońskich. Są małżeństwem od 16 lat, a w Domowym Kościele od 9 lat. Mają dwoje dzieci. W roku 2010 przystąpili do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Pełnili posługę pary animatorskiej kręgu i pary rejonowej w rejonie chodzieskim. Od 2015 roku są członkami stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie”.

Zostały również wybrane nowe pary rejonowe w rejonach gnieźnieńskim i inowrocławskim. 13 czerwca 2017 roku nową parą rejonową w rejonie inowrocławskim zostali wybrani Agnieszka i Juliusz Świtalscy, którzy są małżeństwem od 21 lat, a 7 lat formują się w kręgu Domowego Kościoła. Są członkami Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Obecnie kończą pilotowanie kręgu, wcześniej byli animatorami kręgu oraz byli zaangażowani w diakonię modlitwy. 18 czerwca 2017 roku nową parą rejonową w rejonie gnieźnieńskim zostali wybrani Agnieszka i Piotr Zaporowscy. Są małżeństwem od 18 lat, mają dwoje dzieci. W Domowym Kościele formują się od 17 lat.

Nowe pary odpowiedzialne podejmą posługę od nowego roku formacyjnego. Życzymy im otwartości na działanie Ducha Świętego i odważnego podejmowania nowych wyzwań. Niech Pan Bóg ich obdarza wszelkimi łaskami i prowadzi na drodze służby dla wspólnoty i całego Ruchu.

Maria i Marian Lewandowscy
para diecezjalna Domowego Kościoła

Print Friendly, PDF & Email