2018-11-21-11-47-19
Diakonia Modlitwy
„40 dni z Maryją” to inicjatywa, przez którą chcemy prosić Boga o to, aby Ruch Światło- Życie w naszej archidiecezji był środowiskiem kształtowania dojrzałej wiary. Naszym marzeniem jest, aby przez 40 dni, zaczynając od 22.09, cała nasza wspólnota czyli: Domowy Kościół, oaza młodzieżowa, oaza klerycka, kapłani oazowi i każdy sympatyk Ruchu Światło-Życie, modliła się i pościła. Aby ten czas, obejmujący końcówkę września i cały Maryjny miesiąc-październik, budował wspólnotę i jedność.
Na czym ma polegać ten modlitewny maraton?
Otóż każdego dnia jedna osoba (jeśli się uda, to może nawet dwie) pości (post jakościowy-bez mięsa) oraz odmawia jedną część różańca np. jeśli jest to poniedziałek, to tajemnice radosne itp. w intencji podanej wyżej. Jeśli uda nam się zebrać wystarczającą ilość osób, to nasza modlitwa i post będą trwały NIEUSTANNIE przez 40 dni. Czy to nie piękne?
Dlatego zapraszamy wszystkich do wpisywania się w dogodny termin w dokumencie poniżej. Wystarczy podać swoje imię, parafię i maila.
Po co maila? Ponieważ zdajemy sobie sprawę, że modlitwa różańcem nie dla wszystkich jest łatwa, więc wychodzimy na przeciw i każda osoba, która danego dnia będzie się modlić, otrzyma na maila pomocne rozważania.
Tylko razem możemy zrobić coś dobrego, bo jak mówi Jezus: „Gdzie dwaj lub trzej zebrani są w imię moje, tam ja jestem pośród nich.”(Mt 18,20)
DOKUMENT DO ZAPISYWANIA SIĘ: KLIKNIJ TUTAJ
 
Diakonia Modlitwy zaprasza do codziennej wspólnotowej, bądź indywidualnej modlitwy różańcem o godz. 21:30. Jeśli masz pragnienie modlić wspólnie, nie wychodząc z domu, skontaktuj się z nami przez facebooka lub maila i dowiedz się, jak to robimy.
Nasz różaniec, podczas którego omadlamy wszystkie intencje nadesłane do skrzynki intencji, bądź  w prywatnych wiadomościach, trwa już od marca 2018r. Wiemy, że każda inicjatywa Ruchu Światło- Życie powinna mieć swój początek właśnie w modlitwie, więc wychodzimy temu na przeciw i modlimy się za każdego członka naszej wspólnoty, o rozwój Ruchu w naszej archidiecezji i wszystkie nadchodzące rekolekcje, bo jak mówił ks. Franciszek Blachnicki: „Ten, kto prowadzi życie modlitwy, jest żywym chrześcijaninem.”

 

Odpowiedzialni

Julita i Waldemar Białkowscy – DK Inowrocław

 

Wspomagająca z ramienia młodzieży 

Anna Frąckowiak –  Murowana Goślina (kontakt)

 

Osoby kontaktowe w rejonach

Maria Wolska – Barcin (kontakt)

Szymon Kaja – Chodzież (kontakt)

Łukasz Stachowiak – Gniezno (kontakt)

email: diakoniamodlitwygniezno@gmail.com
email: dm.inowroclaw@gmail.com
Intencje
Print Friendly, PDF & Email