Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Spotkanie modlitewne w Inowrocławiu

Po prawie 3 miesiącach pandemii zostaliśmy zaproszeni przez naszą diakonię modlitwy na spotkanie modlitewne DK do kościoła pw. Świętej  Królowej Jadwigi. Nasza radość była wielka, gdyż niemożność wspólnego spotkania już nas przygnębiała.

To było piękne spotkanie z Panem Jezusem i z wspólnotą. Było nas ponad 40 osób, szczególnie małżonków ze wspólnoty. Piękne rozważania o miłości, naszej relacji do Boga, pieśni śpiewane wspólnie z diakonią muzyczną, prośby o modlitwę -intencje i dziesiątka różańca. Była możliwość  przyjęcia Komunii Świętej. Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego na zakończenie utworzyliśmy krąg wewnątrz kościoła i trzymając za rękę współmałżonka śpiewaliśmy pieśń „Zjednoczeni w Duchu”. Nasze serca napełniły się mocą Bożą, a wspólne spotkanie dało nadzieję powrotu do normalności.

W tym dniu Maciek obchodził urodziny, więc była miła niespodzianka – zostaliśmy poczęstowani dobrymi cukierkami przez solenizanta. Trudno było się rozstać, trwały jeszcze rozmowy przy kościele, oczywiście z zachowaniem bezpiecznej odległości i w maseczkach. Mamy nadzieję, że będziemy spotykać się już tak jak zawsze, co miesiąc. Daj Boże!!!

Print Friendly, PDF & Email