Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Rejonowy Dzień Wspólnoty w Gnieźnie

W niedzielę 20 czerwca 2021 roku odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu Gnieźnieńsko-Chodzieskiego DK. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią o godz. 14.00 w kościele p.w. bł. Jolenty w Gnieźnie. Para rejonowa Beata i Marek Radzion serdecznie przywitali wszystkich zgromadzonych, po czym zapalili świecę.

Mszę świętą poprowadził moderator rejonowy Domowego Kościoła ks. Jacek Krzesiński wraz z przybyłymi moderatorami kręgów: ks. Tadeuszem Nowakiem z parafii p.w. św. Floriana w Żninie, ks. Piotrem Szymkowiakiem z parafii p.w. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie, ks. Krzysztofem Pecyną z parafii p.w. bł. Bogumiła w Gnieźnie, oraz proboszczem tutejszej parafii, a zarazem moderatorem diecezjalnym Domowego Kościoła ks. Sławomirem Rachwalskim.

W trakcie Eucharystii z ogromną radością przyjęliśmy do Domowego Kościoła dwa nowe kręgi. Fakt ten przepięknie splótł się z wcześniej usłyszaną ewangelią, gdzie szczególną uwagę w swojej homilii ks. Sławek zwrócił na zdanie, które Jezus rzekł do swoich uczniów: „Przeprawmy się na drugą stronę”. Patrząc na małżeństwa, które właśnie „wsiadały do łodzi”, przyjmując zaproszenie Jezusa, by wejść do wspólnoty Domowego Kościoła, wielu z nas mogło zastanowić się nad swoją podróżą. Kto ile sztormów przeżył, do kogo zdołał dopłynąć a może cały czas dryfuje?

Po wielkiej uczcie duchowej, kontynuacją była wspólna Agapa, podczas której mogliśmy posilić również ciało. Na terenie parafii unosił się zapach grillowanych kiełbasek i przepysznych słodkości. W radosnej atmosferze, wśród gwaru dzieci, wspaniale było wrócić do „normalności”. Spotkanie zakończyło się około godziny 17.00.

Print Friendly, PDF & Email