Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Pielgrzymka do Pierania

W czasie, gdy w rejonie inowrocławskim pielgrzymuje kopia cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, członkowie Domowego Kościoła wyruszyli z pielgrzymką do Pierania – Częstochowy Kujaw, by pokłonić się Cudownemu Wizerunkowi Łaskawej Pani. W pierwszą sobotę miesiąca, po dwuletniej przerwie, członkowie kręgów wyruszyli spod przydrożnej kapliczki w Pławinku przez pola i leśne drogi do Sanktuarium w Pieraniu. Grupie przewodził ks. Paweł Bucki, a głównymi organizatorami byli Jolanta i Dariusz Kończalscy. W pielgrzymce wzięło udział łącznie 34  uczestników: z wieloletnim stażem, jak i początkujących oraz sympatyków naszej wspólnoty. Majowa pogoda sprzyjała wspólnej modlitwie i śpiewom – głównie pieśni maryjnych.

Po przybyciu na miejsce przywitano Pierańską Madonnę, która jako dom wybrała sobie monumentalną, drewnianą świątynię, która cieszy się na Kujawach dużą sławą. O jej bogatej historii i wielu anegdotach związanych z budową i utrzymaniem kościoła w interesujący sposób opowiedział kustosz sanktuarium, ks. kan. Wojciech Czechyra. Po odprawionej Eucharystii, wspólnota zgromadziła się na agape,  gdzie wszyscy raczyli się chlebem ze smalcem.

Cieszymy się, że po raz kolejny Maryja zgromadziła nas, by podtrzymać zaczętą ponad trzydzieści lat temu tradycję jednodniowego pielgrzymowania kręgów naszego rejonu.