Rejonowy Dzień Wspólnoty w Wągrowcu

Dnia 9 grudnia 2018r. w kościele pw. św. Jakuba w Wągrowcu odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie pod hasłem „Wzrastanie – dzieło Boga i człowieka”. Uczestniczyły w nim małżeństwa z kręgów z Chodzieży i Wągrowca.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą św. z posługą liturgiczną członków DK. Modlono się na niej m.in. za polskie rodziny. Po niej dla głębszego przeżycia Dnia Pańskiego i dnia wspólnoty odbył się Namiot Spotkania. W wyciszeniu, zadumie spotkaliśmy się z naszym najlepszym Ojcem, z Panem Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Rozważanie Słowa Bożego ( ŁK 5,4-11), osobista rozmowa i wpatrywanie się w oblicze Pana daje siły, nadzieję, buduje duchowo każdego uczestnika tego spotkania.

Po uczcie duchowej odbyła się uczta dla ciała – agapa w Betanii. Dzięki gościnności gospodarzy, czyli kręgowi wągrowieckiemu było bardzo miło, rodzinnie oraz bogato na stolach i talerzach.  Atmosferę podgrzewał kominkowy ogień i śpiew z gitarą piosenek oazowych. Spotkanie wzbogaciła katecheza ks. Jacka Bartmańskiego – moderatora rejonowego Domowego Kościoła, nawiązująca do tematu dnia wspólnoty.

Dla mnie i mojego męża wzruszającym momentem są świadectwa, którymi dzielili się uczestnicy spotkania. Tym razem byli to Lidka i Wiesiu. Mówić od siebie i o sobie nie jest chyba łatwo. Lepiej
tego się słucha. Do zobaczenia na następnym spotkaniu 6 stycznia. Oj, będą już kolędy…

Ela i Heniu

Print Friendly, PDF & Email