Spotkanie opłatkowe w Chodzieży

Tych, co tu zaglądają, z powodów innych niż niezdrowa ciekawość, uprzejmie informujemy, że w niedzielę dnia 5 stycznia 2020 r. spotkaliśmy się w podziemiach kościoła Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Chodzieży na corocznym spotkaniu opłatkowym rejonu II Domowego Kościoła. Towarzyszył nam ksiądz proboszcz Jan Korygacz oraz ksiądz wikariusz Piotr Szcześniak. Nie zabrakło nowej pary filialnej Doroty i Jacka Skowrońskich oraz, jak już oficjalnie wiadomo, nowej pary diecezjalnej Marlenki i Adriana Ptaszyńskich.

Spotkanie miało tradycyjny przebieg, a w jego centrum znajdowało się uwielbienie naszego Pana przychodzącego jako Dzieciątko, czyli śpiewanie kolęd. Jak powszechnie wiadomo, Oaza nie odpuszcza, zatem wszystkie zwrotki zostały odkurzone. Kolędowe popisy kręgów były zresztą warunkiem otrzymania prezencików od świętego Mikołaja. Dodatkowym zadaniem było odczytanie pięknych wierszy i sentencji:

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać. (Ks. Jan Twardowski)

Poruszeni? My z łzami w oczach…

Tradycyjny nadmiar słodyczy nasunął myśl o zostawianiu ich w przyszłości w sąsiedniej stołówce. Ciepło wspólnoty, którą stworzyliśmy umacnia nas nadal. Pozwólcie się nim dotknąć☺

Ola i Andrzej

Print Friendly, PDF & Email