Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Paschalny Dzień Wspólnoty w Wągrowcu

W niedzielę 15 maja 2022 r. obchodziliśmy w rejonie chodzieskim Paschalny Dzień Wspólnoty, tym razem przy parafii św. Jakuba w Wągrowcu. W tym roku formacyjnym przez Rejonowe Dni Wspólnoty prowadziło nas hasło „Prawda-Krzyż-Wyzwolenie”. Zgodnie z tym cyklem, ostatni Dzień Wspólnoty, odbył pod hasłem „WYZWOLENIE”.

Podczas zawiązania wspólnoty odmówiliśmy wspólnie modlitwę św. Franciszka o pokój, po czym ks. Krystian Molecki – moderator DK rejonu chodzieskiego, rozpoczął celebrację Eucharystii. W głoszonej homilii ks. Krystian zachęcił, by pomyśleć o pierwotnych wspólnotach chrześcijańskich – były to małe wspólnoty, które przyciągały uwagę innych poprzez wzajemną miłość jaka w nich panowała. Była to okazja do refleksji czy przytoczone, słynne zawołanie Tertuliana „Zobaczcie, jak oni się miłują” urzeczywistnia się we wspólnotach, w których jesteśmy. Małe wspólnoty mogą być dla innych świadectwem poprzez autentyczność życia ewangelicznego. W nawiązaniu do hasła „WYZWOLENIE” usłyszeliśmy, że tam gdzie jest prawda, tam też pojawia się krzyż, gdzie krzyż – tam wyzwolenie, a wolnością jest miłość.

Po ciepłym posiłku, przygotowanym przez krąg św. Jakuba w Wągrowcu, rozpoczęliśmy prezentację wspólnot, czyli ogólne przedstawienie wspólnoty, opowiedzenie o tym,  czym żyła dana wspólnota w ciągu roku oraz przedstawienie proporca, piosenki. Była to z pewnością okazja do tego, by lepiej się poznać w rejonie, ubogacić doświadczeniem wspólnoty oraz zobaczyć, że np. każdy krąg ma swój rys, charakter i historię.

Dzień zakończył się agapą – dom „Betania” tętnił życiem i radością. Serdecznie dziękujemy za gościnę w progach parafii św. Jakuba w Wągrowcu.

Paulina i Maciej