Rejonowy Dzień Wspólnoty w Gnieźnie

Rejonowy dzień wspólnoty w rejonie gnieźnieńskim odbył się w minioną niedzielę tj. 19.05.2019. Tradycyjnie zebraliśmy się w CEF-ce przy ulicy Seminaryjnej. Po zawiązaniu wspólnoty ks. Jacek Krzesiński wygłosił konferencje w czasie której zostały poruszone tematy odnośnie charyzmatów, diakonii jak i darów bożych w  służbie  wspólnoty. Konferencja przybliżyła nam te pojęcia. Jak należy je rozumieć, co należy zrobić aby lepiej je rozpoznawać i co możemy dać wspólnocie, dzieląc się tymi darami i ubogacając siebie nawzajem.

Po konferencji, zebraliśmy się w kręgach, aby w obecności Chrystusa każdy z nas mógł się zastanowić i rozważyć bogactwo, jakie otrzymujemy w darach Ducha Świętego. Po tych rozważaniach  próbowaliśmy dopasować nasze dary do różnego rodzaju posług w wspólnocie domowego kościoła.

Kolejnym punktem RDW był namiot spotkania w kaplicy a następnie Msza św. podczas której cztery małżeństwa z kręgu pilotowanego przez Kasię i Marcina przy parafii bł. Bogumiła zostały uroczyście przyjęte do ruchu.

Ostatnią częścią RDW była Agapa, gdzie zawsze jest kawa, herbata i ciasto ale przede wszystkim są możliwości do podzielenia się własnym życiem, przeżyciami jak i spostrzeżeniami z ostatniego czasu.

Dziękujemy bardzo gorąco wszystkim za wszelką pomoc w czasie dnia wspólnoty. Był to ostatni dzień wspólnoty w tym roku formacyjnym.

Do zobaczenia w wrześniu!
Agnieszka i Piotr

Print Friendly, PDF & Email